Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

5 фактів про будинкові лічильники газу

29 червня 2016

Встановлення будинкових лічильників газу дозволить забезпечити облік у 2,3 млн споживачів протягом 18 місяців

З 2018 року постачання газу дозволяється* лише тим споживачам, у яких налагоджений приладовий облік витрат блакитного палива.

* Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», з 2018 року споживання блакитного палива можливе лише за умови його обліку за допомогою лічильників.

Залишилося лише півтора року для забезпечення обліку газу у 3,7 млн споживачів, які не мають лічильників. Це можливо забезпечити встановленням будинкових та індивідуальних лічильників.

 • Не потребують збільшення тарифу на газ
 • Зменшення у 10 разів терміну встановлення
 • Встановлення обійдеться у 5 разів дешевше індивідуальних лічильників
 • Економія коштів в розмірі 3 млрд грн.
 • Забезпечення обліку у 2,3 млн. споживачів протягом 18 місяців

Щомісяця в автоматичному режимі інформація про обсяг спожитого газу в будинку надходить до газорозподільного підприємства. Цей загальний обсяг рівномірно розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця будинку.

Якщо у будинку є квартири з індивідуальними лічильниками, то обсяги споживання за їх показаннями віднімають від загального обсягу за показаннями будинкового лічильника.

Без будь яких лічильників споживання газу відповідно до Кодексу газорозподільних систем, буде розраховуватися за вдвічі більшими нормами, а саме:

 • якщо встановлена газова плита та є центральне гаряче водопостачання
  нарахування буде здійснюватися за нормою 9,8 куб. м.
 • якщо встановлена газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання та газового водонагрівача
  нарахування буде проводитись за нормою 18,3 куб. м.

Якщо до 1 січня 2018 року споживачі не погодяться на встановлення безкоштовного лічильника, або не встановлять лічильник газу власним коштом, закон зобов'язує  припинити їм постачання газу. Споживачі можуть за свої кошти встановити у квартирах індивідуальні прилади обліку.

Роботи з оснащення приладами обліку затверджені державним регулятором - НКРЕКП. Він погоджує перелік адрес, де мають встановлюватись будинкові  лічильники. Інформацію щодо погоджених адрес можна отримати на офіційному сайті газорозподільної компанії або за телефонами контакт-центру, які зазначені на сайті 104.ua.