Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

GPS-моніторинг: Переваги запровадження

05 грудня 2016

Проект GPS-моніторингу Регіональної Газової Компанії забезпечує до 35% економії на обслуговуванні автотранспорту. Систему супутникового контролю РГК сьогодні успішно використовують понад тридцять підприємств-партнерів.

Проект із впровадження GPS-моніторингу стартував у 2013 році на газорозподільних та газопостачальних підприємствах. Головною його метою було проаналізувати ефективність роботи автопарку. Сьогодні такими пристроями контролю обладнано понад шість тисяч машин більше тридцяти компаній. В той час, як сама система супутникового контролю була удосконалена фахівцями РГК та почала застосовуватись для реалізації глобальних геоінформаційних проектів.

Основа для аналізу та планування роботи автопарку

GPS-моніторинг дозволяє в онлайн режимі повністю відстежувати роботу автотранспорту: його пересування, дотримання виробничих зон, швидкість та інтенсивність руху, виявляти несанкціоновані простої та найголовніше, суттєво економити на пальному і амортизації. З допомогою різних звітів, які формує система під час моніторингу, фахівці РГК проаналізували ефективність роботи автопарків у низці партнерських компаній. Дані показали наскільки неефективно використовувався ними транспорт. Щодня працювало лише 54% машин, приблизно 20% автопарку - з пробігом менше 500 км/місяць, такий ж відсоток машин не використовувався взагалі. На основі цієї інформації на підприємствах було кардинально змінено підхід в експлуатації автопарків та розпочато процес оптимізації. В результаті, витрати на обслуговування транспорту, де було впроваджено GPS-моніторинг, вдалося скоротити до 35%. Зокрема, на 20-30% зменшилось використання паливно-мастильних матеріалів, на 27% - пробіг машин, на 25% скоротилися витрати на ремонти та автозапчастини.

Як змінилися витрати на паливо після впровадження GPS-моніторингу
Паливо
  • Бензин А-95
  • Бензин А-92
  • Дизельне пальне*
  • Зріджений газ
  • Стиснутий газ

Примітка. Дані по підприємствах - партнерах РГК

*збільшення використання дизельного палива пов'язано з купівлею автомобілів Volkswagen

Нові рішення та автоматизований контроль

Завдяки новим рішенням, роботу системи супутникового моніторингу було вдосконалено. Зокрема, з’явилася можливість в автоматизованому режимі контролювати процес експлуатації транспорту. Це дозволило вже в перший місяць використання GPS-моніторингу зафіксувати понад 160 тис. км. недоцільного пробігу. Також транспорт було обладнано додатковими пристроями, які дали можливість отримувати оперативні дані з бортових комп’ютерів машин іноземного виробництва. Аналіз показав, що на кожних 100 кілометрах пробігу машинами даремно використовується приблизно 17% палива.

Використання GPS-моніторингу в геоінформаційних проектах

На сьогодні Регіональна Газова Компанія успішно використовує GPS-моніторинг в процесі створення геоінформаційної системи. Це електронна карта, де в режимі реального часу відображається стан газотранспортної системи на будь-якій території. Впродовж трьох років, з допомогою GPS-моніторингу, фахівці збирали та аналізували дані про усі її складові: газорегуляторні установки, газорегуляторні пункти, станції катодного захисту, розподільні газопроводи та ін. Вся інформація про об’єкти та їхні характеристики були збережені в базі даних геоінформаційної системи. Це дозволило інвентаризувати газопроводи та споруди на них, а також підвищити контроль за виконанням планів щодо їх експлуатації. Окрім того, сукупність даних щодо газотранспортної системи дає можливість скоротити час на збір необхідної інформації, зробити її більш точною та оперативно оцінювати стан газових мереж і споруд на них.