Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

Як користуватись лічильником газу

02 грудня 2016

Дізнайтесь, як правильно знімати показання лічильника

Кожен лічильник газу оснащений відліковим пристроєм. В залежності від типу і марки побутові лічильники мають 5-ти, 7-ми або 8-ми розрядний відліковий механізм. Ціла частина кубометрів газу розділена комою з десятими, сотими або тисячними долями і, як правило, на циферблаті відокремлені полями різного кольору.

Аби при зчитуванні показань не допустити помилки, лінія очей має знаходитись прямо навпроти циферблату.

Перші п`ять цифр зліва-направо, які стоять до коми, це і є показання Вашого лічильника. Зауважимо, представники газових компаній фіксують показання із двома знаками після коми. Це передбачено Кодексом газорозподільних систем (Кодекс ГРМ). Споживач також може передати показання із значеннями після коми за телефоном контакт-центру чи під час візиту ЦОКу. Щодо автоматизованих каналів передачі, можуть бути обмеження щодо форматів даних. Якщо ваш лічильник оснащений засобами дистанційного зняття показань, вони можуть фіксуватись із трьома знаками після коми. Проте, якщо Оператор ГРМ отримує показання з дробовою частиною кубів, при розрахунках має округлити їх до двох знаків після коми.

На циферблаті показання 00254,013. Запишіть 5 номерів, показаних зліва-направо. Побутові споживачі можуть не фіксувати цифри після коми (зазвичай на полі іншого кольору).

В розрахункову квитанцію впишіть цифри 254. Два нулі попереду не записуються. Коли показання зупинилися між 9 і 0, запишіть попереднє число, тобто 9.

Якщо канал передачі даних дозволяє зазначати знаки після коми, ви можете ввести 254.01.

Споживачі газу, які мають лічильники, зацікавлені щомісяця повідомляти показання лічильника. 

Якщо ви зареєстровані на сайті 104 - ви можете передавати показання лічильника з Особистого кабінету (як зареєструватись - див. тут). Цей канал автоматизованої передачі дозволяє передавати показання як округлені, так і з одним чи двома знаками після коми.

Важливо передавати показання тим службам або представникам вашої газової компанії, які на це уповноважені, аби показання були вчасно оброблені газорозподільною компанію (див. на офіційному сайті Оператора ГРМ - газорозподільної компанії).

Деякі підприємства приймають показання лічильників SMS-повідомленнями (докладніше по це тут) та(чи) на автовідповідач.

Рекомендації для споживачів Криворіжжя, які користуються системою НОВА-КОМ читайте тут.

 

Що стосується термінів і способів передачі показань лічильника - дотримуйтесь умов договору та рекомендацій газової компанії.

Аби отримувати рахунки за фактичними показаннями лічильника, споживач має щомісяця знімати показання лічильника станом на 1 число та передавати газорозподільній компанії до 5 числа. Не отримавши фактичні показання вчасно, обсяг спожитого газу розрахує газова компанія відповідно до алгоритму, який затверджений регулятором. Саме на цей обсяг постачальник виставить споживачеві рахунок за газ.

Споживачам слід враховувати, що з моменту передачі показань (крім особистого візиту до абонслужби) до внесення їх в особовий рахунок потрібен певний час, а сам розрахунок проводитися у стислі терміни. Якщо у споживача є пільги, радимо проконсультуватись у газовій компанії щодо термінів передачі та обробки показань. 

Якщо показання передаються (обробляються) після 5 числа, вони будуть внесені на особовий рахунок вже після проведення системою розрахунку за попередній місяць і, відповідно, зможуть потрапити лише у рахунок за наступний період - той місяць, у якому передано фактичні показання.

У відривний талон рахунку (чи в інший платіжний документ) вам необхідно правильно внести фактичні показання лічильника. У графі "Показання на дату" вкажіть дату зняття показань. Самі показання запишіть у графу "Показання лічильника". 

Ці дані рекомендовано однаково записати в обох частинах платіжного документу (рахунку та відривному талоні).

Докладніше про рахунки за газтут, про розрахунки - тут.