Екскурсія оселею у пошуках джерел економії енергії

Дізнайтесь, як і скільки ви можете заощадити ресурсів і грошей у кожному приміщенні вашого будинку

Вхідні двері

Недостатньо щільні вхідні двері, а також часте їх відкриття збільшує вартість опалення вашого приміщення на 15%. Тому вибирайте двері виробників, які гарантують щільності їх закривання. А якщо є можливість, поставте додаткові двері на вході, аби між двома дверима залишався повітряний буфер - тамбур, який заощадить вам ще 5-10% вартості опалення.

Ванна кімната

Приймайте душ, а не ванну. На душ протягом 5 хвилин, ви витратите близько 45 літрів гарячої води, тоді як для заповнення ванни знадобитися мінімум 75 літрів. Ще одна маленька хитрість - встановіть економну насадку на душ. Звичайна пропускає за хвилину до 7,5 літрів води, сучасна - у два рази менше за того ж напору струменя.
Крани, які почали протікати, міняйте негайно - одна крапля в секунду за рік виливається в 3,5 тисячі літрів води. Такого обсягу вам вистачить на щоденний душ протягом двох-трьох місяців.

Опалювальний котел

Сучасні газові котли - найефективніші за усі інші опалювальні котли, адже їхнє ККД досягає 97%. Крім того, завдяки високій калорійністі природного газу при його згоранні виділяється значна кількість теплоти. Тримайте газовий котел у чистоті, вчасно міняйте витратні матеріали, не допускайте утворення кіптяви чи забруднення його поверхні. Інакше, зменшиться тепловіддача й ефективність роботи газового котла.

Термостат

Встановіть термостат, який дозволить автоматично регулювати температуру повітря в приміщенні. На той час, коли вас не буде вдома, можна встановити його, наприклад, на 10 градусів. Таким чином ви заощадите до 30% витрат на опалення. Також, завдяки термостату ви зменшуєте сумарну добову тривалість роботи всієї системи, чим продовжите їй життя.

Вікна

Замініть вікна на сучасні - це дозволить заощадити щонайменше 25% ваших витрат на опалення. Використовуйте важкі, підбиті штори, які затримуватимуть потрапляння холодного повітря у приміщення через вікна.

Водонагрівач

Підігрів води - другий за витратами газу після обігріву приміщення. Тож ідеальний варіант - встановлення двоконтурного газового котла, який може працювати і на обігрів приміщення, і на підігрів води.
Якщо вашому водонагрівачу понад 15 років, він напевно не дуже ефективний і його варто замінити. У разі неможливості заміни, подбайте про ізоляцію водонагрівача, це заощадить вам від 5% до 10% витрат на підігрів води.
Регулятор температур водонагрівача тримайте на середньому рівні – адже вам не потрібен окріп, щоб помитися? Це дозволить заощадити 10%.

Газова плита

Газова плита - найекономніша з усіх газових приладів у вашому будинку. Проте це не означає, що можна нею обігріватися. Не користуйтеся плитою для обігріву приміщення чи сушіння одягу - це неефективно та дуже небезпечно.
При користуванні газовою плитою, пам'ятайте, що найвища температура - на кінчиках язиків полум'я. Тому важливо, щоб полум'я було не занадто сильним і не «облизувало» боків каструлі, а розмір каструлі відповідав розміру пальника.
Закінчивши приготування їжі, обов'язково видаляйте жир з газових пальників і варильної поверхні. Інакше витрачатимете газ на розігрів жиру на пальниках, а не на приготування їжі.

Фасад

До зими обов'язково законопатьте всі дірки навколо вікон і ввідних труб. Використовуйте ізоляційну піну, аби не допустити витоку теплого повітря з оселі. Для утеплення дверей і вікон використовуйте сучасні ущільнювачі. Такі заходи дозволять заощадити 10% витрат на опалення.