13.07.2016 / 15:30

Антимонопольний комітет розслідує різке подорожчання скрапленого газу на АЗС

За місяць на 15% зросли роздрібні ціни на скраплений газ для автомобілів

Пік подорожчання скрапленого газу на АЗС припав на 11-12 липня. В Антимонопольному комітеті зазначають, що всього за добу ціни на багатьох АЗС зросли на 1 грн - з 8,6 до 9,8 грн за літр.

Антимонопольники не виключають, що ціновий стрибок в роздрібній мережі пов'язаний не тільки з об'єктивними факторами, що впливають на ціноутворення, а й став наслідком порушень учасниками ринку законодавства про захист економічної конкуренції. Іншими словами, мова йде про змову.

Комітет вже почав розслідування, щоб перевірити відповідність цінової ситуації на ринку вимогам законодавства про захист економічної конкуренції.

У разі, якщо фахівці держоргану знайдуть докази того, що торговці скрапленим газом для автомобілів домовилися про узгоджені дії чи зловживали монопольним (домінуючим) становищем, то їх оштрафують - розщедритися доведеться на суму до 10% виручки за 2015 рік.

Ринок зрідженого газу для автомобілів зараз є одним з небагатьох в Україні з вражаючою позитивною динамікою.

Як відзначають експерти Oilnews, точних даних про мережу газових заправок в Україні немає, а за приблизними оцінками всього їх близько 4000 штук (з них 20% з'явилися в останні два роки).

Найбільшим оператором за кількістю газових модулів для заправки автомобілів є група «Приват». Потім щільною групою йдуть WOG, БРСМ-Нафта, ОККО і Amic-Україна. На зазначену п'ятірку компаній припадає до 60% продажу зрідженого газу для автомобілів.

Джерело: