10.04.2017 / 19:54

Нафтогаз здійснює повзучу монополізацію усіх сфер газового ринку

Асоціація газового ринку оцінила заяву «Нафтогазу» щодо статусу та діяльності облгазів і газозбутових підприємств як спробу усунути з газового ринку конкурентів
Нафтогаз здійснює повзучу монополізацію усіх сфер газового ринку ФОТО: ПАТ "Харківміськгаз"

Асоціація газового ринку України оприлюднила заяву, у якій спростувала обвинувачення висунуті НАК «Нафтогаз України». На думку газовиків,  "Нафтогаз" у некоректній формі закликає уряд ліквідувати регіональні газозбутові підприємств, а виконувані ними функції передати самій НАК.

В асоціації заявили, що зазначені підприємства (ПСО-постачальники) створені 2015 року, за часів прем’єрства Арсенія Яценюка, на виконання закону про засади функціонування ринку газу, шляхом виокремлення зі складу облгазів. "Жодного випадку відмови газозбутових підприємств від виконання своїх зобов’язань, банкрутств газозбутових підприємств, тощо, в Україні не відбулося", - наголошується у заяві.

Асоціація вказала на неефективність самого НАКу як постачальник: «ефективність самої НАК у сфері постачання газу за регульованим тарифом підприємствам теплової енергетики є надзвичайно низькою (рівень розрахунків – нижче 40%) і відчутно поступається розрахункам газозбутових підприємств". При цьому "складність роботи з сотнями тисяч приватних абонентів у кожній області набагато вища, ніж з кількома сотнями підприємств ТКЕ по всій країні».

"Асоціація газового ринку України" заснована у 2015 році. До її складу входять товариства з газопостачання та газифікації "Гадячгаз", "Кременчукгаз", "Лубнигаз", "Одесагаз", "Полтавагаз" та "Херсонгаз", засновані ними газозбутові підприємства, а також інші підприємства газової галузі.

У заяві наголошується, що «Нафтогаз» уже кілька років має чинну ліцензією НКРЕКП на постачання газу за регульованим тарифом по всій території України, тож має можливість постачати газ безпосередньо населенню. Проте жодних практичних кроків у цьому напрямку «Нафтогаз України» так і не зробив.

"Ініціатива НАКу виглядає більш ніж дивною, а її економічна доцільність вельми сумнівна. Подібні дії "Нафтогазу" можуть мати на меті посилення її монопольної позиції на газовому ринку України всупереч національному та європейському законодавству, - повідомляє асоціація.

"Дії "Нафтогазу" скидаються на спробу усунути з газового ринку конкурентів, що створені та здійснюють свою діяльність у повній відповідності до українського та європейського законодавства", - йдеться у заяві.

Теги: