16.09.2015 / 13:51

Аварійна служба "Сумигазу" від початку року виконала 6 тисяч заявок

За 8 місяців аварійно-диспетчерська служба (АДС) ПАТ «Сумигаз» виконала понад 6 тисяч заявок від споживачів природного газу Сум та Сумської області. У 2014 році служба "104" прийняла та відреагувала на 13,7 тисяч звернень.
Аварійна служба "Сумигазу" від початку року виконала 6 тисяч заявок

Аварійно-диспетчерська служба - газова служба екстреного реагування, яка працює цілодобово, без вихідних і святкових днів. Головне її завданням - локалізація і ліквідація аварійних ситуацій. У Сумах, де споживачами газу є понад 100 тисяч сімей, за добу аварійна бригада виїжджає на виклики в середньому 20 разів.

«Статистика свідчить, що найбільша кількість викликів пов’язана з витоком газу та проведенням ремонтних робіт. Порушення споживачами правил експлуатації газових приладів, самовільне втручання у їх роботу, зношеність та несправність газового обладнання - головні причинами викликів служби газу 104», - зауважив перший заступник голови правління – головний інженер «Сумигазу» Олександр Деменко.

Для безаварійного та безперебійного забезпечення природним газом споживачів Сумщини у компанії приділяють особливу увагу оптимізації та удосконаленню роботи АДС. Оперативності роботи аварійно-диспетчерської служби сприяє оновлений автопарк. У 2013 році компанія придбала нові автомобілі Volkswagen. Машини укомплектовані сучасними інструментами та приладами відповідно до Правил безпеки систем газопостачання України. Введена система GPS-моніторингу автотранспорту, що допомагає не тільки удосконалити роботу служби АДС, а також тих служб, які обслуговують газові мережі.

Для того, щоб спеціалісти АДС «Сумигаз» завжди були «у формі» та відповідали вимогам своєї професії, для кожної бригади проводять навчання на спеціально обладнаному полігоні, де вони удосконалюють свою майстерність в умовах приближених до реальних.

Напередодні опалювального періоду ПАТ «Сумигаз» закликає потурбуватися про безпеку газоспоживання та звернутися до газовиків, щоб усунути всі недоліки, привести газові прилади та систему газопостачання у відповідність до Правил безпеки газопостачання та Державних будівельних норм.

За даними Держгірпромнагляду України, на початок березня 2015 року під час використання газу в побуті сталося 24 нещасних випадки, в результаті яких постраждало 46 осіб, з яких 23 – смертельно.

Джерело: