05.08.2015 / 17:51

Газопостачання Харківщини під загрозою зриву

Непрофесійні дії державного регулятора - НКРЕКП - дестабілізують ситуацію з постачанням природного газу в Харкові та області. Виникла загроза аварійних ситуацій на газопроводах, на межі зриву підготовка до нового опалювального сезону.
Створена державним регулятором ситуація з блокуванням фінансування небезпечна для Харківської області. Створена державним регулятором ситуація з блокуванням фінансування небезпечна для Харківської області.

З липня 2015 року кошти, сплачені споживачами Харківщини за використаний газ, не надходять газорозподільним підприємствам і гарантованому постачальнику газу. Оплата заблокована через те, що НКРЕКП незаконно запровадило новий алгоритм розподілу коштів між учасниками газового ринку.

Для забезпечення безаварійної роботи газотранспортної системи Харківщини в новому опалювальному сезоні потрібні модернізація та ремонтні роботи на загальну суму 80 млн грн. У підпорядкуванні і під контролем ПАТ «Харківгаз» та ПАТ «Харківміськгаз» близько 25 тис км. газових мереж, понад 2 млн одиниць газового обладнання. Через некомпетентні постанови НКРЕКП фінансування діяльності газових господарств заблоковано, виникла загроза безпеки газозабезпеченню.

У загальній ціні газу тариф на транспортування становить близько 8%. «Такого тарифу вистачає лише на половину реальних потреб. Ці кошти необхідні для обслуговування і модернізації газотранспортної системи, підготовку до нового опалювального періоду, придбання палива для виконання аварійних заявок споживачів. Створена державним регулятором ситуація з блокуванням фінансування небезпечна для Харківської області», - сказав голова правління «Харківгазу» Євген Безкоровайний.

Щодня в Харкові і області газові служби виконують понад 100 аварійних заявок споживачів - для цього необхідно паливо, кваліфіковані працівники. У зв'язку з перебоями з фінансуванням з'явилася проблема своєчасної оплати праці.

«У ремонтних роботах задіяний висококваліфікований та спеціально-навчений персонал. Не виплата заробітних плат веде до відтоку фахівців, відсутність необхідних матеріалів для проведення ремонтних робіт на газопроводах приведуть до катастрофічної ситуації вже в самому найближчому часі», - зазначив голова правління «Харківміськгазу» Дмитро Мазур.

Для недопущення критичної ситуації з постачанням природного газу в Харківській області НКРЕКП необхідно в найкоротші терміни встановити економічні - обґрунтовані тарифи за послуги з доставки газу споживачеві, забезпечити надходження коштів на рахунки газорозподільних і газопостачальних підприємств. В іншому випадку, понад 950 тис. Побутових споживачів Харківщини стануть заручниками безвідповідальних дій з боку держрегулятора.

Джерело: