28.09.2015 / 18:49

Газовики Харківщини спрямували 8 млн. гривень на підготовку до холодів

В поточному році ПАТ «Харківгаз» та ПАТ «Харківміськгаз» спрямували на підготовку до опалювального сезону близько 8 млн. гривень. Не зважаючи на вкрай важке фінансове становище, роботи по забезпеченню безаварійного газопостачання регіону в зимовий період триватимуть і надалі.
Газорозподільними підприємствами Харківщини проведено приладове обстеження 3,3 тис. км. газопроводів, здійснено комплексну перевірку та контроль роботи 1,7 тис. регуляторних пунктів, які забезпечують стабільний тиск газу, що надходить споживачам, проведено технічне обслуговування 300 переходів газопроводів під автомобільними та залізничними дорогами. Газорозподільними підприємствами Харківщини проведено приладове обстеження 3,3 тис. км. газопроводів, здійснено комплексну перевірку та контроль роботи 1,7 тис. регуляторних пунктів, які забезпечують стабільний тиск газу, що надходить споживачам, проведено технічне обслуговування 300 переходів газопроводів під автомобільними та залізничними дорогами.

Газорозподільними підприємствами Харківщини проведено приладове обстеження 3,3 тис. км. газопроводів, здійснено комплексну перевірку та контроль роботи 1,7 тис. регуляторних пунктів, які забезпечують стабільний тиск газу, що надходить споживачам, проведено технічне обслуговування 300 переходів газопроводів під автомобільними та залізничними дорогами. Нині ПАТ «Харківгаз» та ПАТ «Харківміськгаз» виконують роботи з заміни аварійних ділянок газопроводів та станцій захисту газових мереж від корозії.

«В цьому році наші підприємства працюють в жорстких умовах відсутності необхідного фінансування та дефіциту коштів. Навіть плануємо ввести скорочений робочий тиждень для працівників. Але підприємства роблять все можливе щоб опалювальний сезон на Харківщині відбувся без перебоїв в подачі газу споживачам та відмов роботи газового устаткування», - зазначив перший заступник голови правління – головний інженер ПАТ «Харківгаз» Дмитро Сдобнов.

Споживачі Харкова та області використовують в побуті близько 2 млн. газових побутових приладів - це газові плити, газові водонагрівачі, опалювальні котли. Майже чверть з них морально та фізично-зношені, тому потребують особливої уваги з боку власників та газовиків.

Щоб уникнути аварій газового устаткування в період основного навантаження, ПАТ «Харківгаз» та ПАТ «Харківміськгаз» провели безкоштовне технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж та обладнання в понад 500 тис. домівок Харківщини. «Обслуговування газового обладнання в багатоквартирних будинках супроводжується тимчасовим припиненням газопостачання їх мешканцям. Щоб здійснити пуск газу необхідно наявність споживача в кожній квартирі. Бо якщо людина залишила ввімкненими газові конфорки, або в зачиненій квартирі є витік газу, від цього може постраждати кожен мешканець будинку», - повідомила головний інженер ПАТ «Харківміськгаз» Яна Шувалова.

Щороку ПАТ «Харківгаз» та ПАТ «Харківміськгаз» виконують понад 40 тис. аварійних заявок користувачів природного газу. Більшість таких заявок припадає саме на осінньо-зимовий період, при збільшенні обсягів споживання газу. Тому важливо, щоб кожна аварійно-відбудовна бригада була забезпечена спеціалізованим автотранспортом, необхідним інструментом, засобами індивідуального захисту. Напередодні опалювального сезону, аварійні служби ПАТ «Харківгаз» та ПАТ «Харківміськгаз» на 100% забезпечені необхідним обладнанням та готові до роботи в зимовому періоді. «Аварійно-диспетчерська служба працює цілодобово і без вихідних. Тому скорочення робочого тижня для працівників газових компаній не вплине на оперативність виконання заявок споживачів газу», - пояснив головний диспетчер ПАТ «Харківгаз» Віталій Пономарь.

Джерело: