21.09.2018 / 17:51

Глава НКРЕКП визнала необгрунтовано заниженими тарифи операторів ГРМ

За оцінкою голови НКРЕКП Оксани Кривенко, рівень зарплат і витрати на технологічний газ, закладені держрегулятором в діючих тарифах для операторів ГРМ, в два рази нижче фактично необхідних. Через це вже виникли проблеми з кваліфікованим обслуговуванням газопроводів, що ставить під загрозу можливість безпечного газопостачання.
Оксана Кривенко, голова  НКРЕКП Оксана Кривенко, голова НКРЕКП

При середньомісячній зарплаті в промисловості 10 тис грн, в структурі тарифів операторів ГРМ зарплата персоналу встановлена держрегулятором ​​на рівні 5,6 - 5,7 тис грн. «Звичайно, це не достатній рівень оплати праці. Звичайно, це призводить до проблем з персоналом в газорозподільних компаніях. Але трубу необхідно обслуговувати і від цього залежить не тільки безпека, але і взагалі можливість газопостачання різних об'єктів, споживачів», - сказала Оксана Кривенко.

Що стосується газу, який оператори ГРМ закуповують для забезпечення технологічних потреб, то тарифи розраховані виходячи з його ціни 5,8 тис грн за тис куб.м. «Наразі, базова ціна, яка склалася на ринку природного газу, становить 12,5 тис грн за тис куб.м і ми розуміємо, що тариф не покриває необхідні, фактичні витрати газорозподільних підприємств», - сказала глава держрегулятора.

Раніше профспілка працівників газових господарств заявила, що при діючих тарифах на газорозподіл рівень заробітної плати працівників операторів газорозподільних мереж (ГРМ) на третину менше, ніж у промисловості, і на 50% відстає від середньої в сфері енергетики. Такі диспропорції в оплаті праці спровокували відтік кваліфікованих фахівців з газорозподільних компаній: з 2016 року галузь покинуло близько 20 тис чол.

Джерело: