15.05.2017 / 12:43

Група компаній РГК вітає конкуренцію на ринку постачання газу населенню

Група компаній РГК вітає наміри керівництва НАК «Нафтогаз України» продавати газ населенню без посередництва діючої збутової системи.
Поставки газу побутовим споживачам, яких в Україні понад 13 млн. (що в кілька тисяч разів більше, ніж підприємств ТКЕ) - це комплекс складних бізнес-процесів, серед складових яких організація роботи центрів обслуговування клієнтів і колл-центрів, якісна обробка даних по мільйонам споживачів з пільгами і субсидіями, масовий друк і доставку рахунків. Поставки газу побутовим споживачам, яких в Україні понад 13 млн. (що в кілька тисяч разів більше, ніж підприємств ТКЕ) - це комплекс складних бізнес-процесів, серед складових яких організація роботи центрів обслуговування клієнтів і колл-центрів, якісна обробка даних по мільйонам споживачів з пільгами і субсидіями, масовий друк і доставку рахунків.

«НАК «Нафтогаз Украни» може приступати до прямого постачання газу населенню у будь-який час та в будь-якому регіоні України по ціні, яка не повинна перевищувати ціну нинішніх постачальників, на яких Кабінетом Міністрів України покладені спеціальні обов’язки», - зазначив директор РГК Олександр Притика.

Щоб почати постачання газу населенню, «Нафтогазу» не потрібні які-небудь додаткові повноваження, які він просить в уряду.

В той же час заява топ-менеджерів «Нафтогазу» про ніби-то «паразитичну» функцію нинішньої збутової системи, викликають здивування та свідчать про те, що керівництво компанії неадекватно оцінює свої можливості займатися роздрібною торгівлею, що може призвести до безлічі проблем, з якими вже зіткнулися підприємства теплокомуненерго, єдиним постачальником для яких виступає «Нафтогаз». Це і створення  штучних боргів, і відмова від постачання газу в зимовий  період і обмеження теплопостачання міст.

Постачання газу побутовим споживачам, яких в Україні понад 13 млн.(що в кілька тисяч разів більше, ніж підприємств ТКЕ) - це комплекс складних бізнес-процесів, що передбачають достовірний облік спожитого газу, кваліфіковану договірну і претензійну роботу, організацію роботи центрів обслуговування клієнтів, кол-центрів, якісне опрацювання даних щодо мільйонів споживачів з пільгами та субсидіями, масовий друк і доставку рахунків, а також багато іншого. В обслуговуванні сфери роздрібного продажу  газу побутовим споживачам зайнято понад 6 000 фахівців у всіх регіонах України.

Як раніше повідомлялось, в минулий опалювальний період група компаній РГК налагодила чітке обслуговування і своєчасні перерахунки оплати за газ від побутових споживачів на адресу НАК «Нафтогаз України» на суму майже 48 млрд.грн, довівши рівень розрахунків по цій категорії до 97%. Усього побутові споживачі, для яких група компаній РГК є постачальником, в минулий опалювальний період використали 8,2 млрд. куб. м газу.

Ціна на газ як товару для побутових споживачів, ТКЕ та релігійних організацій регулюється урядом. Згідно з постановою КМУ №187, ціна на газ без врахування податків і транспортних витрат складає 5 066 грн. за 1000 куб.м. Вона включає в себе: вартість газу у розмірі 4 849 грн., маржу НАК «Нафтогаз України» в розмірі 93 гривні і торгову націнку постачальників в розмірі 124 гривні.

З врахуванням податків і транспортних витрат, кінцева ціна для побутових споживачів складає 6957,90 грн. за 1000 куб.м газу.

ДовідковоРегіональна Газова Компанія - сервісна компанія, що надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу. Клієнтами компанії є постачальники газу в 16 регіонах країни, також 19 газорозподільних компаній, на обслуговуванні яких понад 200 тис км газопроводів і 8 млн побутових споживачів газу.

Регіональна Газова Компанія надає газовим компаніям сервіси, спрямовані на підвищення стандартів обслуговування клієнтів - серед них послуги єдиного контакт-центру і телекомунікаційні послуги з захищеним онлайн доступом клієнтів до особистих рахунків.

Джерело: