13.03.2019 / 16:33

Як змінився механізм субсидування населення

Змінено механізм субсидування. Рахунки за газ не відображають субсидії, які виплачуються готівкою. Вчасно та в повному обсязі сплачуйте за спожитий газ.
монетизація субсидії монетизація субсидії ФОТО: 104.ua

Кабінет Міністрів України вніс зміни у Постанову КМУ № 848 від 21.10.1995 р. , що регулює порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Якщо субсидія призначена з 2018 року, то починаючи з березня 2019 року споживачі щомісяця мають отримувати її готівкою для оплати газу в касі Ощадбанку або, якщо це пенсіонер, разом із пенсією.

Субсидії за лютий та наступні місяці у рахунках відображено не буде.

Субсидії готівкою виплачуються у місяці наступному за який її призначили. Субсидію за лютий виплатять у березні, за березень – у квітні, за квітень – у травні.

Споживач надалі зобов’язаний самостійно оплачувати рахунок за лютий, а у майбутньому і за наступні періоди.

Для споживачів, яким призначені житлові субсидії з 2019 р. - у грошовій, але безготівковій формі, шляхом перерахунку коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» для подальших розрахунків з надавачами послуг.

Оплатити послуги газопостачання необхідно у такі терміни:

  • до 10 числа місяця, якщо споживач сплачує за абонентською книжкою;
  • протягом 5 днів, з моменту отримання рахунку за газ.

Споживачі можуть зробити це через Особистий кабінет споживача на сайті 104.ua. А також за допомогою інших зручних для них способів:

  • за допомогою паблік акаунта 7104ua у Viber;
  • за допомогою платіжних сервісів Ipay.ua, Portmone, EasyPay, тощо;
  • у касі банківської установи;
  • через термінали самообслуговування.

Отримати інформацію про субсидію можна:

- з будь-яких питань, щодо призначення чи нарахування субсидії можна звертатися в Управління праці та соціального захисту населення;
- щодо операцій з коштами та суми нарахованої субсидії інформацію можна отримати в Ощадбанку;
- споживачі, яким виплачується пенсія через Укрпошту можуть отримати інформацію щодо сум наданої субсидії та операцій з коштами у відділеннях поштового зв’язку;
- у постачальника газу можна отримати консультацію щодо обсягу споживання, нарахувань за газ, заборгованості чи переплати.

Джерело: