28.09.2017 / 17:44

Маніпуляції «Нафтогазу» з ціною газу можуть зірвати опалювальний сезон, - держрегулятор

НКРЕКП закликає уряд розібратися причинами, за якими НАК «Нафтогаз України» ухиляється від обов'язків постачальника газу для підприємств з виробництва тепла для населення і маніпулює з ціною блакитного палива. У держрегуляторі вважають, що такі дії газового монополіста призведуть до зриву опалювального сезону.
Маніпуляції «Нафтогазу» з ціною газу можуть зірвати опалювальний сезон, - держрегулятор

НКРЕКП направив уряду лист, в якому зазначено, що склалася критична ситуація із забезпеченням природним газом об'єктів теплоенергетики перед початком опалювального сезону. До цього призвело ухилення НАК «Нафтогаз України» від виконання рішень уряду, якими на держкомпанію покладені спеціальні обов'язки «для забезпечення суспільних інтересів в процесі функціонування ринку природного газу», що зазначено в постанові Кабміну №187 від 22 березня 2017 року.

У пунктах 3 і 12 зазначеного документа НАК "Нафтогаз України" призначений постачати природний газ виробникам теплової енергії, за умови належних розрахунків таких споживачів. Крім того, «Нафтогаз» визначено як постачальника зі спеціальними обов'язками для виробників теплової енергії.

Але за інформацією, наявною в НКРЕКП, існують виробники теплової енергії, з якими НАК "Нафтогаз України" не уклав договір поставки природного газу.

«Слід зазначити, що НАК «Нафтогаз України», як постачальник природного газу не ініціює заходи з припинення постачання газу виробникам теплової енергії, які є її боржниками за природний газ, як це передбачено Правилами поставки, Порядком пооб'єктного припинення газопостачання», - зазначено в листі .

У НКРЕКП відзначають, що за даними планової перевірки, у «Нафтогазу» взагалі відсутні договори з операторами газорозподільних систем на послуги з припинення постачання газу споживачам.

«Як наслідок, через навмисне маніпулювання НАК «Нафтогаз України» з номінаціями весь спожитий обсяг природного газу виробниками теплової енергії ... штучно вважався несанкціонованим обсягом, який за процедурами Кодексу ГРМ (до вступу в силу постанови НКРЕКП від 28.04.2017р. № 615) був кваліфікований як несанкціонований відбір виробниками теплової енергії та віднесений на відповідного оператора газорозподільних систем за правилами, встановленими законодавством».

Це стало причиною того, що за нормами Кодексу ГРМ тепловикам було висунуто вимогу про оплату цього газу за ціною в 2 рази вище встановленої, «що призвело до штучного зростання заборгованості виробників теплової енергії».

«Таким чином, виробники теплової енергії за підсумками місяця були штучно змушені платити за природний газ не за ціною, встановленою Кабінетом Міністрів України, а за ціною, яка більш ніж в два рази вище за ринкову ціну газу», - зазначено в листі.

У зв'язку з цим держрегулятор просить уряд вжити відповідних постанови для впевненого проходження наближається опалювального сезону.

 

Джерело: