08.12.2017 / 16:06

На біржі газ на 5% дешевше, ніж в прейскуранті «Нафтогазу»

З початку опалювального сезону газ на біржових торгах подорожчав на 7%. Але блакитне паливо на грудень від приватних постачальників все одно дешевше, ніж в прейскуранті НАК «Нафтогаз України».
На біржі газ на 5% дешевше, ніж в прейскуранті «Нафтогазу»

На останніх торгах на УЕБ 8 грудня природний газ з постачанням в грудні був проданий за 9 480 грн за тис куб.м. У цей день ТОВ "ГК" Український Енергетичний Альянс "продав 1 млн куб.м газу з умовою поставки в грудні - і цей газ є ресурсом, видобутим в Україні.

Ще 1,5 млн куб.м газу були перенесені з торгів 8 грудня на 12 грудня. У цьому випадку мова йде про імпортний газ.

У листопаді було встановлено рекорд біржової торгівлі - обсяг продажів газу за місяць склав майже 22 млн куб.м. Всього в листопаді на УЕБ було проведено 12 біржових аукціонів по природному газу.

У цей місяць біржові торги газом проводило вісім компаній. Найбільшими продавцями стали "Полтавська газонафтова компанія" (ПГНК) - 10,1 млн куб. м, ГК "Український енергетичний альянс" (належить нафтотрейдерові "Альянс Ойл Трейдінг") - 3,4 млн куб. м, "Еско-Північ" - 3 млн куб. м. У листопаді на біржових торгах дебютувала компанія ТК "Енергетичні ресурси України". Також першу в історії країни біржову закупівлю газу здійснило ДП "Укрспирт". Нагадаємо, в листопаді на УЕБ також пройшли дебютні торги газом з точкою передачі в ПСГ. Продавцем виступила українська дочірня компанія швейцарського трейдера MET.

З початку року обсяг торгів природним газом на УЕБ склав 125 млн куб. м. За цей час торги проводили 11 компаній, з яких 4 є газодобувачами.

Частка біржової торгівлі в загальному обсязі споживання газу промисловим сегментом за цей період наблизилася до 1,5%.

З лютого по вересень 2017 р місячні котирування природного газу (з поставкою в відповідному місяці) на УЕБ були на 5-15% нижче цін з прейскуранта НАК "Нафтогаз України" (від 50 тис куб. м за передоплатою).

Джерело: