22.01.2016 / 16:55

На Харківщині в холоди почастішали нещасні випадки при використанні газу в побуті

Впродовж січня 2016 року в Харкові та області сталось 4 нещасних випадки при використанні газу в побуті. В результаті необачності та не дотримання елементарних правил безпеки постраждало 6 чоловік. В період зниження температури, коли використання газу значно зростає, газові компанії Харківщини радять уважно ставитись до порад фахівців газової справи.
При виявленні запаху газу необхідно негайно викликати аварійну газову службу за телефоном «104». Але дзвінок слід зробити вийшовши на свіже повітря. При виявленні запаху газу необхідно негайно викликати аварійну газову службу за телефоном «104». Але дзвінок слід зробити вийшовши на свіже повітря.

За весь 2015 рік на Харківщині трапилось 3 нещасних випадки при використанні газу. «З початку цього року вже маємо п’ять. Тому ми закликаємо наших клієнтів більш уважно слідкувати за справністю газового обладнання в будинку і в разі необхідності невідкладно викликати фахівців газових служб», - зазначив перший заступник голови правління – головний інженер ПАТ «Харківгаз» Дмитро Сдобнов.

Дотримання лише кількох нескладних правил безпеки дозволить користувачам блакитного палива вберегти від біди себе та своїх близьких:

  • При користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення.
  • За допомогою легкої паперової смужки до та під час користування газовими приладами перевіряти тягу в димових і вентиляційних каналах. Для цього прикласти смужку паперу до отвору димоходу. Якщо смужка залишиться нерухомою - тяга в димоході відсутня.
  • Відключити газові прилади у разі поганої тяги або її відсутності.
  • Звернутися в спеціалізовану організацію для ремонту димових і вентиляційних каналів приватного домоволодіння.
  • Щоб запобігти обмерзанню оголовків димоходів і скупченню чадного газу в приміщенні, мешканцям приватних будинків необхідно оглядати димові та вентиляційні канали не рідше одного разу на місяць, в зимовий період.
  • При несправності газового обладнання звернутися до фахівців газового господарства.
  • При виявленні запаху газу викликати аварійну газову службу за телефоном «104». 

«При отруєнні чадним газом людина не відчуває запаху цього газу, але погіршується  самопочуття. І не відразу може визначитись з чим саме пов’язано погіршання. Щоб вберегти себе та свою родину від біди, необхідно використовувати лише справне газове обладнання та перевіряти наявність тяги в димарі», - повідомила головний інженер ПАТ «Харківміськгаз» Яна Шувалова.

Джерело: