22.12.2017 / 15:14

НАК «Нафтогаз України» виграв Стокгольмський арбітраж

«Нафтогаз України» отримав дуже важливу перемогу в суді по контракту з «Газпромом» на постачання газу. Як повідомляє прес-служба компанії, суд прийняв сторону Нафтогазу з усіх спірних питань.
НАК «Нафтогаз України» виграв Стокгольмський арбітраж

Згідно рішення Стокгольмського арбітражу, повністю скасовані зобов’язання НАК «Нафтогаз України» за вимогою «бери або плати», річний контрактний обсяг закупівлі газу знижено з 52 до 5 млрд куб. м., а також переглянуто ціну в другому кварталі 2014 року.

«Завдяки перегляду контрактної ціни Нафтогаз зекономив $1,8 млрд на закупівлі газу, придбаного у 2014-2015 роках. Арбітражний суд визнав недійсними кабальні положення контракту, привівши його у відповідність до ринкових європейських стандартів. Нафтогаз оцінює загальний позитивний ефект рішень арбітражу більш ніж у 75 млрд дол. за весь термін дії контракту на поставку газу», - повідомляє прес-служба НАКу. 

Це важливе рішення. Ми вітаємо Україну та усіх громадян з прийняттям цього довгоочікуваного рішення. Разом з усіма споживачами газу сподіваємось, що перемога в суді відкриє шлях до зниження цін на природний газ.  

Джерело: