01.08.2017 / 17:55

"РГК Трейдинг" виходить на газові ринки країн Євросоюзу

Компанія «РГК Трейдинг» підписала контракт з Eustream, оператором ГТС Словаччини, про доступ до газотранспортних потужностей цієї країни. Угода дає «РГК Трейдингу» право на купівлю потужностей словацької ГТС для імпорту газу з країн Євросоюзу в Україну.
"РГК Трейдинг" виходить на газові ринки країн Євросоюзу

Рамковий контракт з оператором словацької ГТС відкриває для «РГК Трейдинг» прямий доступ не тільки на ринок природного газу Словаччини, а й сусідніх країн: а це Чехія (зона хаба NCG), Австрія і Угорщина (зона CEGH).

 «Документ, підписаний з Eustream, став черговим кроком з реалізації стратегії нашої компанії, спрямованої на диверсифікацію ресурсної бази, а також здешевлення імпортного газу за рахунок скорочення операційних витрат при його доставці», - сказав Артем Компан, директор «РГК Трейдинг».

В процесі реалізації зазначеної стратегії, в травні і червні 2017 року «РГК Трейдинг» вже здійснив пробні закупівлі імпортного газу в Європі. Загальний обсяг тестових партій імпорту в цей період перевищив 6 млн куб. м.

Рамкова угода між українською і словацькою компаніями була підписана 21 червня 2017 року на термін до кінця 2017 року з подальшою пролонгацією. Обмежень по сумі контракту немає, що дозволяє викуповувати всі виставлені на торги вільні транзитні потужності.

У відповідності з контрактом, «РГК Трейдинг» отримала право на участь в аукціонах, на які Eustream виставляє вільні транспортні потужності своєї ГТС. На таких періодичних торгах є можливість викупити вільні потужності терміном на день, місяць, квартал або рік. Стартова ціна потужності залежить від часу та обсягів: чим довший період і більше обсяг виставлених на торги потужностей, тим дешевше коштує транзит кубометра газу.

За словами Артема Компана, бронювання газотранспортних потужностей на певний період дозволить «РГК Трединг» задіяти такий ефективний інструмент торгівлі, як форвардні угоди. «Використання форвардних угод при купівлі на європейських газових ринках дозволить нашій компанії стабілізувати ціну імпортного газу, що необхідно для довгострокових контрактів з нашими партнерами в Україні», - сказав Артем Компан.

Нагадаємо, що в 2015 році Словаччина запропонувала Єврокомісії нову концепцію доставки газу в країни Східної і Центральної Європи в разі припинення Росією транзиту свого газу через Україну. За цим планом, Eustream вже наростив потужності по перетоку газу з Чехії (в точці Lanžhot) і Австрії (Baumgarten) з 67 млн куб. м до 140 млн куб. м на добу. Збільшення перетоку дозволяє забезпечити реверсні поставки газу, в тому числі і в Україні.

У 2016 році Україна імпортувала з Словаччини 9,1 млрд куб. м газу, а за січень-травень 2017 року - 4,8 млрд куб. м.

Джерело: