Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

У грудні необхідно встановити лічильники газу в 280 тис квартир

02 грудня 2015

Під загрозою зриву опинилося виконання вимог закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» через необґрунтоване зниження норм споживання газу, яке в травні 2015 року затвердив Кабінет міністрів. Після двократного зниження норм споживачі газу, квартири яких ще не обладнані лічильниками, не тільки втратили мотивацію встановлювати їх за свій рахунок, але навіть почали відмовлятися від їх встановлення за кошти газових компаній.

У грудні необхідно встановити лічильники газу в 280 тис квартир

За зведенням НАК «Нафтогазу України» (см.файл внизу), яке формуються на базі відомостей, отриманих від газорозподільних компаній, до 1 листопада 2015 року з 1,118 млнр квартир з плитами і газовими колонками, лічильники встановлені в 0.838 млн. Але до кінця 2015 року лічильники необхідно встановити всім домогосподарствам , в яких користуються газовою плитою та водонагрівачем. Це пов'язано з тим, що з 1 січня 2016 року набирає чинності норма закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», яка забороняє поставки газу тим споживачам, які без приладів обліку користуються газом для приготування їжі та підігріву води.

Таким чином, станом на листопад 2015 року термінову установку лічильників необхідно провести в 280 тис газифікованих квартир. Такe кількість приладів обліку не монтували навіть у 2006 році, на який припадає рекордна кількість установок - 807 тис, тобто близько 70 тис газових лічильників на місяць.

Клієнти газових компаній почали відмовлятися від установки газових лічильників з червня 2015 року, а в наступні місяці це тенденція набирала обертів.

Як стало відомо в листопаді 2015 року, в судовому порядку було визнано незаконною і недійсною постанову уряду №237 від 29 квітня 2015 року про двократне скорочення норм споживання газу. Ця постанова призвело до того, що споживачі без лічильників виявилися у виграшному становищі в порівнянні з тими, у кого газові лічильники вже були встановлені - все через те, що затверджені урядом норми виявилися істотно нижче фактичних витрат газу.

Лічильники 2015 / doc 432.5 KB