25.04.2018 / 18:12

«Укртрансгаз» приписав борги ТКЕ газорозподільним компаніям

У своєму прес-релізі «Укртрансгаз» приписав групі компаній РГК неіснуючі борги за послуги балансування газу на суму близько 11 млрд грн. За даними РГК, це заборгованість підприємств теплокомуненерго за спожитий природний газ.
«Укртрансгаз» приписав борги ТКЕ газорозподільним компаніям ФОТО: ПАТ "Севастопольгаз"

Станом на 1 квітня 2018 року поточна заборгованість групи компаній РГК перед оператором газотранспортної системи «Укртрансгаз» склала 5 млрд грн., з яких 2 млрд. грн. припадає на бюджетні неплатежі за доставку газу соціально захищеним споживачам. Раніш, 23 квітня, "Укртрансгаз" опублікував прес-реліз, в якому за групою компаній РГК був зазначений борг на суму 16 млрд грн. 

В РГК відзначають, що група «Нафтогаз», до якої входить «Укртрансгаз», підтасовує дані, незаконно приписуючи газорозподільним компаніям борги теплокомуненерго з нарахованими на них астрономічними штрафами. Регіональная Газова Компанія вважає, що подібні дії з боку державного монополіста здійснюються з метою маніпуляції ціною на газ. 

У той же час, вся газорозподільна галузь знаходиться в критичній ситуації із-за хронічного недофінансування, що веде до нарощування збитків. Ситуація спровокована економічно необґрунтованим тарифом, який покриває менше 70% необхідних витрат газорозподільних компаній (облгазів).

В результаті, станом на 1 квітня 2018 року збитки газорозподільних компаній групи РГК  уже досягли 5,5 млрд грн., і дефіцит тарифної виручки не дозволяє компаніям групи погасити всю  поточну заборгованість за балансування та транспортування газу.