08.02.2016 / 12:45

ЖИТОМИРСЬКІ ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНІ ПІДПРИЄМСТВА ЗАБОРГУВАЛИ ЗА РОЗПОДІЛ ГАЗУ 42 МЛН ГРН

З початку року теплопостачальні підприємства Житомирщини ухиляються від сплати послуг з доставки (розподілу) їм газу. Підприємства-боржники фактично ставлять під загрозу опалювальний період в регіоні. Адже відповідно до Кодексу газорозподільних систем оператор газорозподільних мереж області «Житомиргаз» повинен припинити розподіл природного газу споживачу у разі несвоєчасної або неповної оплати послуг за договором.
Найбільше заборгували комунальні підприємства «Житомиртеплокомуненерго» (м. Житомир), «Теплозабезпечення» (м. Коростень) та  «Бердичівтеплоенерго» (м. Бердичів). Найбільше заборгували комунальні підприємства «Житомиртеплокомуненерго» (м. Житомир), «Теплозабезпечення» (м. Коростень) та «Бердичівтеплоенерго» (м. Бердичів).

З 1 січня 2016 року діють нові правила постачання природного газу теплопостачальним підприємствам. За постачання природного газу вони сплачують власнику енергоресурсу НАК «Нафтогаз України», а за розподіл природного газу – ПАТ «Житомиргаз», уклавши прямі договори на розподіл.

На сьогодні 92% теплопостачальних підприємств – клієнтів «Житомиргазу» уклали договір на розподіл. Відповідно до договору, оплата вартості послуг здійснюється споживачем на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка оператора газорозподільних мереж ПАТ «Житомиргаз».

Проте від початку 2016 року теплопостачальні підприємства не виконують умов договору та боргують за отримані послуги з розподілу природного газу майже 42 млн грн. Найбільше заборгували комунальні підприємства «Житомиртеплокомуненерго» (м. Житомир), «Теплозабезпечення» (м. Коростень) та  «Бердичівтеплоенерго» (м. Бердичів).

Невчасні розрахунки за газ негативно впливають на рівень обслуговування газових мереж. Адже за рахунок доходів, насамперед від тарифної виручки, підприємство забезпечує утримання системи газопостачання Житомирщини і безперебійне транспортування газу.

Джерело: