• Як користуватись лічильником газу

  Як користуватись лічильником газу - 08.01

  1

  Як правильно знімати показання лічильника

  Кожен лічильник газу оснащений відліковим пристроєм. В залежності від типу і марки побутові лічильники мають 5-ти, 7-ми або 8-ми розрядний відліковий механізм. Ціла частина кубометрів газу розділена комою з десятими, сотими або тисячними долями і, як правило, на циферблаті відокремлені полями різного кольору.

  Перші п`ять цифр зліва-направо, які стоять до коми, це і є показання Вашого лічильника.

  Аби при зчитуванні показань не допустити помилки, лінія очей має знаходитись прямо навпроти циферблату.

 • Як користуватись лічильником газу

  Показання лічильника

  2

  Як записати показання і на що звернути увагу

  На циферблаті показання 00254,013. Запишіть 5 номерів, показаних зліва-направо. Не звертайте уваги на цифри після коми, які можуть бути на полі іншого кольору.

  В розрахункову квитанцію впишіть цифри 254, два нулі попереду не записуються.

  Якщо показання останньої цифри цілої частини знаходяться між двома цифрами, Ви вправі вирішувати, яке показання записати – на півкуба більше чи менше.

  Коли показання зупинилися між 9 і 0, запишіть попереднє число, тобто 9.

 • Як користуватись лічильником газу

  Як повідомляти показання лічильника газовому господарству

  3

  Як передати показання лічильника

  Споживачі газу, які мають лічильники, зацікавлені щомісяця повідомляти показання лічильника. 

  Якщо ви зареєстровані на сайті 104 - ви можете передавати показання лічильника з Особистого кабінету (як зареєструватись - див. тут).

  Важливо передавати показання тим службам або представникам вашої газової компанії, які на це уповноважені, аби показання були вчасно оброблені газорозподільною компанію (див. на офиційному сайті газової компанії).

  Деякі підприємства приймають показання лічильників SMS-повідомленнями (докладніше по це тут) та(чи) на автовідповідач.

  Рекомендації для споживачів Криворіжжя, які використовують при платі послуг з газопостачання систему НОВА-КОМ читайте тут.

   

 • Як користуватись лічильником газу

  Коли передавати показання лічильника

  4

  Коли рекомендується передавати показання лічильника

  Що стосується термінів і способів передачі показань лічильника - дотримуйтесь умов договору та рекомендацій газової компанії.

  Аби отримувати рахунки за фактичними показаннями лічильника, споживач має щомісяця знімати показання лічильника станом на 1 число та передавати газорозподільній компанії до 5 числа. Не отримавши фактичні показання вчасно, обсяг спожитого газу розрахує газова компанія відповідно до алгоритму, який затверджений регулятором. Саме на цей обсяг постачальник виставить споживачеві рахунок за газ.

  Споживачам слід враховувати, що з моменту передачі показань (крім особистого візиту до абонслужби) до внесення їх в особовий рахунок потрібен певний час, а сам розрахунок проводитися у стислі терміни. Якщо у споживача є пільги, радимо проконсультуватись у газовій компанії щодо термінів передачі та обробки показань. 

  Якщо показання передаються (обробляються) після 5 числа, вони будуть внесені на особовий рахунок вже після проведення системою розрахунку за попередній місяць і, відповідно, у рахунок ніяк не зможуть потрапити.

 • Як користуватись лічильником газу

  счетчик

  5

  Внести фактичні показання лічильника у рахунок

  У відривний талон рахунку (чи в інший платіжний документ) вам необхідно правильно внести фактичні показання лічильника. У графі Показання на дату вкажіть датту зняття показань. Самі показання запишіть у графу Показання лічильника. 

  Ці дані рекомендовано однаково записати в обох частинах платіжного документу (рахунку та відривному талоні).

  Докладніше про рахунки за газтут, про розрахунки - тут.

   

   

Джерело: