Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

Коли і як передавати показання лічильника

20 серпня 2020

Показання лічильника станом на 1 число газова компанія прийматиме до 5 числа. Не отримавши фактичні показання вчасно обсяг спожитого газу Оператор ГРМ визначить розрахунковим методом

Коли передавати показання лічильника

Коли передавати показання лічильника
ФОТО: 104.ua

Споживачі повинні щомісяця платити за послуги з газопостачання. Для цього кожен місяць (за період з 1 числа минулого місяця до 1 числа поточного місяця) розраховується обсяг спожитого природного газу та визначається розмір плати за нього.

Для точного розрахунку обсягу спожитого природного газу споживачу необхідно:

  • зафіксувати показання лічильника на 1-е число місяця
  • передати їх газовій компанії впродовж 5 днів

Як правильно знімати показання лічильника читайте тут.

Цілодлобово передати показання лічильника можна так:

  • за допомогою безкоштовного веб-сервісу особистий кабінет на нашому сайті або 104 Mobile (хто може зареєструватись та  як це зробити див. тут);
  • SMS-повідомленням, якщо цей сервіс підтримується вашою газорозподільною компанією. Споживачі окремих регіонів можуть надсилати показання на короткий номер 7104 (перелік компаній та рекомендації тут);
  • зателефонуйте на номер контакт-центру та за допомогою голосового меню оберіть передати показання, за допомогою підказок введіть номер особового рахунку та показання (телефони контакт-центрів, які надають таку послугу є тут)

Показання також можна передати в нший спосіб згідно з рекомендаціями Оператора ГРМ (газорозподільного підприємства), з яким укладено договір розподілу природного газу (див. на офіційному сайті підприємства - як перейти з нашого сайту див. тут).

При цьому слід враховувати, що з моменту передачі показань (крім особистого візиту до абонслужби) до занесення їх на особовий рахунок потрібен певний час. Тож ми рекомендуємо передавати показання завчасно. За використання сервісів нашого сайту - не пізніше 4 числа, щоб за добу ви мали змогу впевнитись у тому, що ваш Оператор ГРМ ваші показання успішно отримав і опрацював.

Якщо ви не встигли передати показання до 5 числа, обов‘язково вписуйте фактичні показання лічильника у відривний талон рахунку за газ - для цього передбачені спеціальні поля. Вчасно передайте показання наступного місяця.

Не отримавши вчасно (до 5 числа місяця включно) фактичні показання лічильника, обсяги спожитого природного газу розраховує газорозподільне підприємство. Саме на цей обсяг споживачу випишуть рахунок (як розуміти та заповнювати рахунок див.тут).

У такому разі газові компанії просять споживача не турбуватися та діяти таким чином:

  1. Вказати у відривному талоні рахунку показання свого лічильника та дату їх зняття.
  2. Здійснити оплату згідно з вказаною у рахунку сумою до сплати.
  3. Наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника.

Вказані у відривному талоні рахунку фактичні показання лічильника потрапляють в автоматизовану програму обліку газової компанії. Програма автоматично проводить перерахунок споживання та заборгованості за фактичними показаннями лічильника та записує на особовий рахунок. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку в наступному місяці.