20.08.2020 / 13:21
Коли і як передавати показання лічильника
Показання лічильника станом на 1 число газова компанія прийматиме до 5 числа. Не отримавши фактичні показання вчасно обсяг спожитого газу Оператор ГРМ визначить розрахунковим методом
Коли передавати показання лічильника Коли передавати показання лічильника ФОТО: 104.ua

Споживачі повинні щомісяця платити за послуги з газопостачання. Для цього кожен місяць (за період з 1 числа минулого місяця до 1 числа поточного місяця) розраховується обсяг спожитого природного газу та визначається розмір плати за нього.

Для точного розрахунку обсягу спожитого природного газу споживачу необхідно:

  • зафіксувати показання лічильника на 1-е число місяця
  • передати їх газовій компанії впродовж 5 днів

Як правильно знімати показання лічильника читайте тут.

Цілодлобово передати показання лічильника можна так:

  • за допомогою безкоштовного веб-сервісу особистий кабінет на нашому сайті або 104 Mobile (хто може зареєструватись та  як це зробити див. тут);
  • SMS-повідомленням, якщо цей сервіс підтримується вашою газорозподільною компанією. Споживачі окремих регіонів можуть надсилати показання на короткий номер 7104 (перелік компаній та рекомендації тут);
  • зателефонуйте на номер контакт-центру та за допомогою голосового меню оберіть передати показання, за допомогою підказок введіть номер особового рахунку та показання (телефони контакт-центрів, які надають таку послугу є тут)

Показання також можна передати в нший спосіб згідно з рекомендаціями Оператора ГРМ (газорозподільного підприємства), з яким укладено договір розподілу природного газу (див. на офіційному сайті підприємства - як перейти з нашого сайту див. тут).

При цьому слід враховувати, що з моменту передачі показань (крім особистого візиту до абонслужби) до занесення їх на особовий рахунок потрібен певний час. Тож ми рекомендуємо передавати показання завчасно. За використання сервісів нашого сайту - не пізніше 4 числа, щоб за добу ви мали змогу впевнитись у тому, що ваш Оператор ГРМ ваші показання успішно отримав і опрацював.

Якщо ви не встигли передати показання до 5 числа, обов‘язково вписуйте фактичні показання лічильника у відривний талон рахунку за газ - для цього передбачені спеціальні поля. Вчасно передайте показання наступного місяця.

Джерело: