Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

Як використовується щомісячна плата за обслуговування газових мереж

03 квітня 2017

Оператори ГРМ (газорозподільні компанії) експлуатують розподільні мережі, підтримують в них постійний тиск, обслуговують лічильники газу, забезпечують роботу аварійних служб, обслуговують споживачів газу.

Тиск 24/7

Аби кожен споживач у будь-який час доби мав змогу використовувати газ, тисячі фахівців і взимку, і влітку оглядають і регулюють обладнання на газорегуляторних пунктах. Усього в Україні 64 тисячі ГПР і ШГРП. Газорегуляторне обладнання потрібно періодично ремонтувати та замінювати.

53 тис. осіб
загальний штат 44 Операторів ГРМ в Україні 

Оператори оплачують за ринковою ціною газ, який необхідний для транспортування газу та підтримки тиску у мережах для кожного споживача. На оплату газу витрачається істотна частина тарифної виручки операторів ГРМ.

Обслуговування газопроводів

Розподільні мережі - це в цілому понад 350 тис. км газопроводів високого, середнього та низького тиску. Їх потрібно регулярно обстежувати - перевіряти на витоки. Для цього за встановленою для кожного типу газопроводу періодичністю 12 тисяч обхідників мають обстежувати кожен метр трубопроводу.

Облік газу

Тарифна виручка Операторів ГРМ направляється на безкоштовне встановлення лічильників і їх планову періодичну повірку. Не менше двох разів на рік співробітники операторів фіксують показання лічильників газу.

Аварійні служби

Для локалізації аварій Оператори ГРМ забезпечують цілодобову роботу аварійних служб. За рік бригади АДС більше за 800 тис. разів виїжджають за викликами споживачів. У цьому задіяні понад 7 тисяч висококласних фахівців і диспетчерів, близько 1000 одиниць автотранспорту, який потрібно обслуговувати та заправляти пальним.

Обслуговування споживачів

Запрацювали сучасні контакт-центри, впроваджена онлайн-оплата, особисті кабінети споживачів. По всій країні відкриваються сучасні центри обслуговування клієнтів. Для цього розробляється програмне забезпечення та впроваджуються сучасні технології обміну даними.