11.01.2016 / 18:10
Як укласти договір для отримання послуги з газопостачання
Щоб отримувати послугу з газопостачання, споживач має укласти нові договори
Для отримання послуги з газопостачання побутовому споживачу необхідно укласти договори з газорозподільним і газопостачальним підприємствами Для отримання послуги з газопостачання побутовому споживачу необхідно укласти договори з газорозподільним і газопостачальним підприємствами ФОТО: 104.ua

В Україні відбулося розділення функцій постачання та транспортування природного газу розподільними мережами з метою гармонізації національного законодавства до норм та регламентів Європейського Енергетичного Співтовариства (детальніше про це - далі у довідці).

Нагадаємо, що з 1 липня 2015 року гарантованими постачальниками природного газу НКРЕКП призначило нові підприємства. При цьому на той час, для отримання послуги з газопостачання споживач мав укласти договір, сторонами якого є:

  1. Споживач.
  2. Постачальник природного газу.
  3. Газорозподільне підприємство.

Відтепер, з набуттям чинності наприкінці листопада - на початку грудня нормативних актів, які реалізують вимоги та норми Закону України «Про ринок природного газу», зокрема нових Правил постачання природного газу, постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем.

Щодо населення (побутових споживачів) - це публічний договір, який розміщується на сайті постачальника та має відповідати Типовому договору постачання природного газу побутовим споживачамКрім того, побутові споживачі мають укласти також договір розподілу природного газу (також є публічним) - з Оператором ГРМ (газорозподільною компанією). Це передбачено Кодексом газорозподільних системЗазначені публічні договори укладаються шляхом підписання споживачем відповідної заяви-приєднання.

Посилання на інші основні документи, які реалізують вимоги та норми закону про ринок природного газу див. тут.

На початку 2016 р. споживачі природного газу отримають Заяву-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам, а також інформаційний лист з поясненнями.

Аби отримувати газ споживач має:

  1. Уважно прочитати Заяву-приєднання
  2. Поставити свій підпис в декількох місцях, де зазначене слово «підпис»
  3. Повернути її газовій компанії найближчим часом

Повернути Заяву-приєднання (із "живим" підписом) можна у будь-який зручний спосіб – передати через контролера, надіслати поштою або особисто принести до вашої абонслужби. Деякі компанії спеціально встановлять для цього скриньку в приміщення абонслужб.

Ніяких інших додаткових документів (договорів) підписувати не доведеться.

Аналогічна процедура передбачається і щодо приєднання до умов договору розподілу.

Зауважимо, приєднатись до публічного договору (погодитись на його умови) побутовий споживач може, як шляхом підписання відповідної заяви-приєднання, так і сплативши рахунок (квитанцію) постачальника за поставлений природний газ. Крім того, фактом згоди вважається документально підтверджене споживання природного газу.

Джерело: