Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

Що таке ЕІС-код

28 квітня 2016

У рамках реформування газового ринку України було вирішено приєднатись європейської системи кодування та використовувати персональні газові коди на національному рівні

EIC-код – це «персональний газовий номер» домоволодіння (точки обліку домоволодіння) в єдиному реєстрі Оператора ГТС

EIC-код – це «персональний газовий номер» домоволодіння (точки обліку домоволодіння) в єдиному реєстрі Оператора ГТС
ФОТО: 104.ua

ЕІС-код (Energy Identification Code) - це код енергетичної ідентифікації суб’єкта ринку природного газу та/або точки комерційного обліку. Присвоєння ЕІС-коду здійснюється на безоплатній основі та є необхідною умовою для постачання природного газу побутовим споживачам. Це передбачено у Кодексі газотранспортних систем, Кодексі газорозподільних мереж та Правилах постачання природного газу.

Про систему кодування

ЕІС-код являє собою фіксовану за довжиною послідовність алфавітно-цифрових символів (16 позицій). Нумерація є наскрізною.

Така система кодування рекомендована Європейською мережею операторів газотранспортних систем (ENTSOG) згідно з регламентом Європейської комісії: «EIC схема для кодування та ідентифікації в енергетиці».

Призначене це кодування для уніфікації та ідентифікації суб’єктів ринку природного газу. Впровадження ЕІС-кодів дозволить налагодити електронний обмін даними між суб’єктами ринку природного газ і спростити процедуру зміни споживачем постачальника природного газу.

Код призначає уповноважений на це орган. Міжнародні коди присвоює ENTSOG. В Україні «Укртрансгаз» (Оператор ГТС) надає коди тим суб’єктам, чиї об’єкти газифікації приєднані безпосередньо до ГТС (магістральних труб), а це оператори ГРМ (газорозподільні компанії) та потужні промислові споживачі та підприємства ТКЕ. А Оператори ГРМ, своєю чергою, призначають коди об’єктам, які приєднані до газорозподільних мереж, включно із побутовими споживачами й об’єктами комунально-побутової сфери.

Як отримати ЕІС-код

Будь-який споживач може звернутися до місцевого Оперетора ГРМ (чи Оператору ГТС, якщо споживач на «прями» трубах), з яким він веде пряму взаємодію з проханням про присвоєння йому коду. Присвоєння ЕІС-коду відбувається на основі заповненої суб’єктом ринку природного газу «заявки на отримання коду EIC». Після чого Оператор ГРМ вносить його у власну базу даних та передає ці дані оператору ГТС.

Побутовим споживачам в Україні коду ЕІС-коди були присвоєні операторами ГРМ автоматично. У випадку відмови споживачів природного газу від присвоєння їм персоніфікованих EIC-кодів, Оператор ГРМ присвоює EIC-код окремій точці комерційного обліку.

Отже, присвоєння Оператором ГРМ (газорозподільних мереж) персонального EIC-коду жодним чином не порушує права осіб, які через релігійні переконання відмовляються від персонального EIC-коду як суб'єкту ринку природного газу.

Як дізнатись свій ЕІС-код

Дані про ЕІС-код містяться у заявах приєднання до умов договорів постачання та розподілу природного газу, які газові компаній надсилали споживачам на початку року.

Переглянути свій персональний газовий код можна в особистому кабінеті на сайті 104.ua. Також ЕІС код може зазначатись у рахунках за газ.