Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

Звідки природний газ береться і як доставляється споживачам

28 травня 2015

Вперше в Україні сайт 104.ua зібрав разом найповнішу інформацію про те, як функціонує ринок газу й подав дані у вигляді інфографіки. За сприяння учасників ринку відстежили шлях газу від свердловини чи кордону до кінцевого споживача

Компанія «Укратрансгаз» (спеціалізується на магістральному транспортуванні та зберігання газу) експлуатує 38,8 тис. км газопроводів (магістральних, газопроводів-відгалужень і розподільних газопроводів), 72 компресорні станції та майже 1,5 тис. газорозподільних станцій.

Газорозподільні компанії України (транспортують газ від газорозподільних станцій на відгалуженнях магістралей до споживачів) експлуатують 347 тис. км розподільчих газопроводів (високого, середнього та низького тиску) та газопроводів-вводів (середнього та низького тиску), 63 тис. газорозподільних пунктів і 1,4 млн будинкових регуляторів тиску. У цих й інших цифрах, які стосуються розподільних мереж і споживачів не включено об’єкти, які знаходяться на території Криму, Донецької та Луганської областей.

Газ в Україні отримують 11,2 млн домогосподарств і 184 тис. підприємств та установ (промисловість, підприємства невиробничої сфери, бюджетні установи та котельні). Із зазначеної кількості побутових споживачів (домогосподарств) лічильниками оснащено 8 млн. Комерційне використання газу можливе лише за наявності приладу обліку.

При підготовці інфографіки використана інформація з відкритих джерел, а також безпосередньо від учасників ринку.

Інформацію можуть використовувати експерти, журналісти, політики, чиновники.
 

Як працюють газотранспортна система і розподільні мережі в Україні

Для збільшення (зменшення) зображення натисніть на нього чи на інструмент у правому верхньому куті

Як працюють газотранспортна система і розподільні мережі в Україні

Джерело: Сайт 104.ua за використання даних «Регіональної Газової Компанії», газорозподільниз підприємств, Держстату України, НАК «Нафтогаз України», «Укртрансгаз», «Укргазвидобування», інших учасників ринку природного газу