24.07.2020 / 10:39

Заборгованість підприємств ТКЕ за розподіл газу досягла 1 млрд грн - АГРУ

Боргова криза потребує вирішення напередодні опалювального сезону
Заборгованість підприємств ТКЕ за розподіл газу досягла 1 млрд грн - АГРУ

Підприємства теплокомуненерго, що виробляють тепло та гарячу воду для населення, з початку року заборгували за розподіл газу 1 млрд грн перед операторами газорозподільних мереж (ГРМ). Боргова криза потребує вирішення напередодні опалювального сезону. Про це повідомляє пресслужба Асоціації газового ринку України (АГРУ).

«На даний час, проблема розрахунків теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств за спожитий ними природний газ для забезпечення потреб населення зайшла у глухий кут. Хоча підприємства ТКЕ і використовують спеціальні рахунки», – зазначив голова АГРУ Денис Сенектутов.

Згідно з повідомленням, борги ТКЕ виникли, через неповну оплату населенням послуг опалення та через те, що тарифи на опалення не повністю покривають витрати на його виробництво та транспортування.

На думку голови АГРУ, слід розглянути можливість списання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та вжити заходів зі встановлення таким підприємствам економічно-обґрунтованих тарифів на теплову енергію, щоб забезпечити своєчасність розрахунків таких підприємств за розподіл газу та сам газ у майбутньому.

«За десятки років застосування спецрахунків не існує жодного успішного кейсу розв'язання проблем у сфері ЖКГ. Приклади підприємств ТКЕ, а також водоканалів демонструють, що спецрахунки гарантовано доводять такі підприємства до банкрутства, водночас питання боргів повністю не вирішується», – зазначив голова АГРУ.

АГРУ стверджує, що сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, складає близько 37,2 млрд грн. Також збільшуються борги підприємств і за розподіл газу.

На їхню думку, для розв'язання проблеми боргів ТКЕ та ТЕЦ необхідно розробити механізм по списанню заборгованості по всьому ланцюжку доставки газу для виробництва тепла для населення. Це дозволить провести фінансове оздоровлення ТКЕ, що необхідно для забезпечення населення теплом під час опалювального сезону 2020-2021.

Джерело: