Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

Електровитяжка може бути небезпечною

18 січня 2017

Встановлена в приміщенні, де працює газовий прилад з відводом продуктів згорання в димохід, електровитяжка може загрожувати вашому здоров'ю та життю

За одночасного користування електровитяжкою (1) та димохідним газовим приладом (2) при герметично зачинених вікнах (4) у димоході (3) може виникнути зворотна тяга, а у приміщенні накопичуватиметься чадний газ

За одночасного користування електровитяжкою (1) та димохідним газовим приладом (2) при герметично зачинених вікнах (4) у димоході (3) може виникнути зворотна тяга, а у приміщенні накопичуватиметься чадний газ
ФОТО: 104.ua

Не встановлюйте та не використовуйте електровитяжку в приміщеннях, де працює газовий прилад з відводом продуктів згорання у димохід - це небезпечно. При одночасній роботі витяжки та димохідного газового приладу (котел, колонка) виникає загроза зворотної тяги. Внаслідок чого, шкідливі продукти згорання накопичуються у приміщенні та можуть призвести до смертельного отруєння.

Примусова витяжка працює за принципом всмоктувача: вона інтенсивно втягує повітря із приміщення у вентиляційний канал. Якщо при цьому обмежений доступ свіжого повітря, щільно зачинені двері та вікна, електровитяжка може втягувати продукти згорання із димового каналу колонки чи котла. Тож чадний газ та інші шкідливі речовини, які утворюються в процесі горіння, потраплятимуть до приміщення. 

Відповідно до п. 6.5 Правил безпеки газопостачання, заборонено встановлювати примусову витяжну ветиляцію в будинках, які обладнані приладами та апаратами з відводом продуктів згорання в димохід. 

Тому, встановлення електровитяжки в будинках, які обладнані димохідними приладами є грубим порушенням правил безпеки.

Так, під час Різдвяних свят на Рівненщині отруїлись і були госпіталізовані п’ятеро людей. Ймовірною причиною інциденту фахівці називають порушення правил експлуатації газових приладів: при зачинених вікнах і кватирках в оселі одночасно працювали газова плита, водонагрівач і електровитяжка.

Про наслідки і симптоми отруєння чадним газом та як уникнути такого отруєння при користуванні газовими приладами – читайте тут.