Ваш браузер застарів

Оновіть браузер, щоб безпечніше, швидше та зручніше користуватися сайтом

Оновити браузер

На Вінниччині 72% мешканців мають борги за спожитий газ

24 вересня 2015

Станом на 1 вересня 2015 року лише 28% мешканців Вінницької області справно сплачують за спожитий газ, решта має борги від 50 гривень і більше. Найбільше боржників у категорії від 50 до 200 гривень.

Споживачам, в яких неможливо зняти показники лічильника, контролери надсилають рекомендовані листи

Споживачам, в яких неможливо зняти показники лічильника, контролери надсилають рекомендовані листи

З початку 2015 року заборгованість мешканців Вінниччини за газ збільшилася у п’ять разів і станом на 1 вересня цього року становила майже 77 млн грн. Найскладніше з оплатою у тих споживачів, які використовують газ для опалення своїх домоволодінь. Саме серед них найбільший відсоток боржників.

Зазвичай, споживачі у літній період розраховуються за спожитий взимку газ, тим самим зменшуючи розмір загальної заборгованості. «Але через подорожчання газу майже в 6 разів у квітні цього року, чимала кількість споживачів не в змозі розрахуватися за газ», - говорить директор ТОВ «Вінницягаз Збут» Василь Сопільник.

Лише за два літніх місяці цього року – липень та серпень – борги вінничан за газ збільшилися на 11 млн. грн. Найчисельнішою є категорія споживачів, заборгованість за газ яких складає від 50 до 200 грн. - таких у області 40%. На другому місці –25,6% від усіх боржників – споживачі із незначними боргами до 50 грн. Ще 24% боржників мають борги від 200 до 500 грн, 8% - від 500 до 1000 грн. Решта -2,4%, або 7,3 тис боржників - накопичили борги у розмірі 1000 гривень і більше.

Кількість боржників за спожитий газ у Вінницькій області має тенденцію до постійного зростання. Із суми, яку споживач платить за газ, держбанк більше 70% одразу ж списує на користь НАК «Нафтогаз України», який є власником енергоресурсу. Накопичення неплатежів загрожує тим, що Вінниччина недоотримає необхідні обсяги палива взимку. Через це газорозподільні підприємства змушені вдаватися до таких крайніх заходів, як відключення від газопостачання боржників. Таким чином, станом на перше вересня цього року 82,2 тис боржників вже отримали попередження про відключення від газопостачання у разі несплати заборгованості. В той же час, через борги вже відключено від газопостачання 11,2 тис боржників у області.

Газорозподільна компанія «Вінницягаз» та постачальник газу «Вінницягаз Збут» повідомляють, що боржники можуть звернутись із заявою до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації для оформленням субсидій. Не варто забувати і про нову можливість отримати компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг строком до шести місяців для споживачів, які опинилися у складних життєвих обставинах. Відповідну Постанову №570 Кабінет Міністрів України затвердив 5 серпня 2015 року. Щоб отримати таку пільгу, потрібно звернутися із заявою в місцеві державні адміністрації або виконкоми рад (міські, районні або сільські).