19.02.2016 / 12:17

«Чернігівгаз» встановлює будинкові лічильники в багатоповерхівках

У цьому році на Чернігівщині змонтують і запустять в роботу будинкові лічильники в обласному центрі, Прилуках і Ніжині, що потребують фінансування в розмірі 3 млн грн. Програма установки будинкових приладів обліку розрахована на багатоквартирні будинки, обладнаних тільки газовими плитами. Вона буде фінансуватися за рахунок ПАТ «Чернігівгаз», відповідно до плану, розробленого і затвердженого НКРЕКП.
Будинковий лічильник встановлюється за такий же час, що і звичайний квартирний. Будинковий лічильник встановлюється за такий же час, що і звичайний квартирний.

Витрати на оснащення багатоповерхівок будинковими вузлами обліку витрат газу залежать від розміру і технічних особливостей кожного будинку. Є домовленість, що якщо будуть потрібні нестандартні рішення, виконання яких потребуватиме додаткових витрат, то газовики звернуться в НКРЕКП для коригування інвестпрограми і збільшення фінансування.

Що стосується конкретних прикладів, то лічильник пропускною спроможністю 25 куб. м (G-25), було встановлено в Чернігові на вулиці Стахановцев, обійшовся компанії в 70 тис грн.

Загальнобудинкові прилади обліку дозволяють налагодити централізований облік природного газу, при цьому раціонально використовуючи тарифні кошти і час. «Вартість таких лічильників з монтажем в кілька разів менше, ніж квартирних», - каже перший заступник голови правління ПАТ "Чернігівгаз" Сергій Савченко - «якби «Чернігівгазу» довелося встановлювати в 120-ти квартирах індивідуальні лічильники, то це обійшлося б у 240 тис грн. Що стосується часу, то будинковий лічильник встановлюється за такий же час, що і звичайний квартирний».

Крім самого лічильника, домовий вузол обліку оснащений також коректором об'єму газу і модемом для передачі даних. Додаткові опції використовуються для підвищення точності обліку.

Поквартирний розподіл спожитого газу проводять за винятком тих квартир, де вже встановлені індивідуальні лічильники . Залишок пропорційно ділитися між квартирами без лічильників в залежності від кількості мешканців.

На Чернігівщині майже 93 тис споживачів користуються газовою плитою, з них 62,3 тис - без лічильників. В основному такі квартири знаходяться в обласному центрі, Прилуках і Ніжині.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», до 2018 року побутовий сектор споживання газу повинен бути повністю забезпечений приладовим урахуванням.

Джерело: