До 2035 року потреби енергетичного сектора України в інвестиціях становлять не менше $ 70 млрд, або $ 4,5 млрд щорічно. На думку Юлії Ковалів, якщо використовувати для фінансування таких витрат лише тарифи, які оплачують споживачі, то слід готуватися до їх значного зростання.
"Вихід є. Це залучення приватного капіталу і довгострокових недорогих кредитів. Від цього будуть залежати економічна безпека країни і її сталий розвиток », - зазначає глава офісу Національної інвестиційної ради.
У своїй колонці на Економічній правді вона запропонувала такі інструменти для залучення інвестицій в енергетичну інфраструктуру: введення пілотного RAB-тарифу з адекватними інструментами стимулювання нових інвестицій в транспортну та енергорозподільчих інфраструктуру. Для цього необхідно забезпечити незалежність регулятора і навести платіжну дисципліну на ринку.
«Тоді на ринок зможуть зайти великі європейські і міжнародні гравці, що підштовхне інші компаній і регулятора активніше оптимізувати тарифи компаній», - зазначає Юлія Ковалів.
Сектор житлово-комунального господарства залишається одним з найбільших боржників за енергоносії, з року в рік зношує свої активи і все більше перекладає плоди власної неефективності на плечі кінцевого споживача. Втрати в тепломережах досягають 40-50%. В результаті відсутності інвестицій в мережі призводить до неефективного використання газу, яким нагрівають повітря. Біг по колу зупиниться, якщо налагодити ефективний менеджмент на підприємствах галузі і запустити механізм концесії. Концесія допоможе налагодити результативне управління теплокомуненерго. Результатом стануть інвестиції в модернізацію та доступні тарифи для споживачів. У колонці вказано, що на об'єкти житлово-комунального господарства в Україні вже є попит з боку великих європейських компаній - Fortum, Engie, Suez, Veolia