12.01.2016 / 18:33

Аварійники «Волиньгазу» за рік виїжджали на виклики 9 тис разів

За минулий рік аварійно-диспетчерська служба ПАТ «Волиньгаз» отримала 9 тисяч викликів, з них понад 3 тис. лише з початку опалювального сезону. Саме у зимовий період, коли люди активно користуються опалювальними приладами, зростає ймовірність виникнення нещасних випадків.
Довіряти ремонт і установку газових приладів потрібно фахівцям газового господарства. Довіряти ремонт і установку газових приладів потрібно фахівцям газового господарства.

Згідно прогнозів синоптиків, уже у найближчі дні волинянам варто чекати зниження температури повітря та снігу. Саме за таких погодніх умов  зростає імовірність отруєння чадним газом. Морозна погода, налипання снігу, вітрові замети часто стають причиною обмерзання димоходів, що спричинює відсутність тяги у димових та вентиляційних каналах та може призвести до накопичення чадного газу, який для людського організму є смертельно небезпечним. Тому мешканцям необхідно звернути особливу увагу на стан димових та вентіляційних каналів, своєчасно провести їх перевірку та очищення.

Окрім того, аварійні ситуації часто створюють мешканці, які самовільно лагодять або встановлюють газове обладнання. Останній із таких випадків на Волині трапився 5 січня у м. Нововолинську. Чоловік самотужки вирішив замінти у будинку газову колонку та переплутавши патрубки місцями, запустив воду у систему газопостачання. Як наслідок – без тепла у морозну погоду лишилось 55 будинків.

«Останніми роками власники будинків активно встановлюють у своїх оселях нові газові прилади. Часто роботи по їх встановленню чи заміні проводять невідомі особи. Між тим, втручання у систему газопостачання та несанкціонована заміна газових приладів може стати причиною отруєння чадним газом, вибухів та навіть смертельних наслідків. Тому довіряти ремонт і установку газових приладів потрібно фахівцям газового господарства», - розповідає  перший заступник голови правління-головний інженер  ПАТ «Волиньгаз» Сергій Галянт.

Незнання і недотримання елементарних правил безпечного користування газом у побуті може призвести до трагічних наслідків.
Тому авжди пам’ятайте прості, але надзвичайно важливі правила поводження з газовими приладами:

- не дозволяйте користуватися газом дітям дошкільного віку;

- перед увімкненням газових приладів із відводом продуктів згорання у димохід, перевіряйте наявність тяги в димовому та вентиляційному каналах приміщень, де встановлені газові прилади;

- при роботі газових приладів відчиняйте віконну кватирку;

-  не залишайте без нагляду ввімкнені газові прилади  та не вмикайте газові плити і духові шафи для обігріву квартири;

- не ремонтуйте самотужки газове обладнання.

Відчувши запах газу в приміщенні:

- закрийте крани перед газовими приладами та на приладах, відчиніть  вікна та  двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;

- не вмикайте і не вимикайте електроприлади, щоб запобігти утворенню іскри, та викличте аварійну службу за номером «104».

Аварійно-диспетчерська служба «104» ПАТ "Волиньгаз" працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

Джерело: