21.08.2017 / 17:49

Бригада «Чернігівгазу» в фіналі Всеукраїнських змагань аварійних служб

Бригада аварійно-диспетчерської служби «Чернігівгазу» з переконливою перевагою перемогла на першому етапі фінальної частини Всеукраїнських змагань газових аварійних служб групи компаній РГК і вийшла у фінал. На спеціальному полігоні в Боярці чернігівці в шести дисциплінах набрали 402,5 балів, що дозволило їм випередити колег з п'яти газорозподільних компаній з центральної частини країни.

Три дні, в період з 15 по 17 серпня 2017 року, на спеціальному полігоні в Боярці (Київська область), проходив перший етап фінальної частини Всеукраїнських змагань газових аварійних служб групи компаній РГК. 

На цьому турнірі зустрілися шість бригад АДС, які представляли газорозподільні компанії з центральної частини України. Це були фахівці-аварійники «Вінницягазу», «Житомиргазу», «Київоблгазу», «Миколаївгазу», «Чернігівгазу» і «Хмельницькгазу», які виявилися кращими у відбіркових змаганнях серед бригад АДС у своїх компаніях.

Перемогу команді «Чернігівгазу» забезпечили високопрофесійні дії під час локалізації кількох змодельованих аварійних ситуацій. Серед них пошук витоку газу під землею.

Спочатку важливо отримати точні і кваліфіковані вказівки диспетчера про тип і місце аварії:

На аварійний виклик необхідно відправляти повністю укомплектований спеціальній автомобіль:

Потім необхідно  швидко взяти слід - знайти проблемний газопровід, а потім вже на ньому орієнтовне місце витоку:

Для цього довелося використовувати не тільки спецприлади, але і звичайні лопати:

Причому успіх багато в чому залежав від вправності і швидкості маніпуляцій з шанцевим інструментом:

Ще одне завдання - гасіння пожежі на газопроводі: 

Один з елементів змагань - перша допомога постраждалим:

В інших дисциплінах чернігівцям вдавалося входити в чільну трійку, і така стабільність дозволила їм в сумі набрати 402,5 балів.

Серед іншого перевіряли теоретичні знання:  

Питання щодо властивостей газу змушували попотіти та пригадати уроки хімії та фізики:

Результат найближчого переслідувача - бригади АДС «Вінницягазу» - склав 365 балів. Третє місце дісталося господарям турніру, команді з «Київоблгазу».

Підсумок змагань підбивала спеціальна комісія:

Бригада «Чернігівгазу», як переможець першого етапу фінальної частини Всеукраїнських змагань газових аварійних служб групи компаній РГК, отримала місце в фіналі. Він відбудеться 7 вересня 2017 року на полігоні в Марганці (Дніпропетровська область). Два інші учасники фіналу стануть відомі після завершення другого і третього етапів, на яких зустрінуться команди АДС газорозподільних компаній східної і західної частин України відповідно.

Джерело: