Ваш браузер застарів

Оновіть браузер, щоб безпечніше, швидше та зручніше користуватися сайтом

Оновити браузер

Ціни на газ для населення змінять після 1 травня

30 березня 2016

Кабінет міністрів продовжив дію нинішніх цін на газ для населення до 1 травня 2016 року. Разом з цим ще місяць зберігаються нинішні ціни на газ як для підприємств ТКЕ, так і для «Нафтогазу України», які в 4-4,5 рази нижче ринкових.

Ціни на газ для населення змінять після 1 травня

На сьогоднішньому засіданні уряд продовжив до 1 травня 2016 року дію постанови про спеціальні обов’язкі учасників ринку природного газу. У цьому документі зафіксовані відпускні ціни на газ для населення, підприємств ТКЕ, а також закупівельна ціна газу для НАК «Нафтогаз України». Зазначені ціни погоджені з МВФ, як і зобов'язання Кабінету міністрів з 1 квітня підняти пільгову ціну газу для населення (зараз 3 600 за тис куб.м) до рівня 75% від ціни імпортного газу.

Таким чином, на квітень зберігається практика, при якій «Нафтогаз України» купує газ у державного ПАТ «Укргазвидобування» за ціною 1 590 грн за тис куб, і реалізує населенню по 7 188 грн за тис куб

Після засідання Кабміну міністр соцполітики Павло Розенко заявив, що збільшення цін на газ після 1 травня «під сумнівом через зміну кон'юнктури цін на імпортний газ і великого кількість сімей, які отримують субсидію».

Раніше глава НКРЕКП Дмитро Вовк відзначав, що доцільно знизити на 10% звичайну ціну газу (зараз 7 188 грн за тис куб. М) і підвищити до 5 500 грн за тис куб пільгову ціну (зараз 3 600 за тис куб.м ).