24.05.2017 / 16:14

Група компаній РГК встановила GPS-моніторинг на 5,5 тисяч автомобілів

Група компаній РГК завершила впровадження проекту GPS-моніторингу власної розробки. Він дозволив компаніям групи на 35% скоротити витрати на автотранспорт, який використовується для обслуговування газорозподільних мереж. Загальні інвестиції в проект GPS-моніторингу склали 11 млн грн. Наразі РГК виходить як постачальник на ринок послуг GPS-моніторингу. Ця система вже реалізована трьом компаніям, що не входять до групи, ведуться переговори ще з двома крупними покупцями.
Група компаній РГК встановила GPS-моніторинг на 5,5 тисяч автомобілів

У рамках впровадження проекту GPS-моніторингу необхідне обладнання (зокрема GPS-трекери) було змонтоване фахівцями групи компаній РГК на 5 429 автомобілях. Після вдосконалення GPS-моніторинг дозволяє в онлайн-режимі відстежувати роботу автотранспорту: маршрути пересування машин, їх швидкість та інтенсивність руху, виявляти несанкціоновані пробіги та простої 

Перед випуском будь-якого автомобіля на маршрут диспетчер газової компанії за допомогою програми перевіряє справність встановленого на ньому GPS-трекера, який забезпечує передачу даних через супутник. Завдяки онлайн-контролю з’явилась можливість оперативно коригувати маршрути та вдосконалити логістику. Диспетчер також може дізнатись про стиль кермування кожного водія та інформацію про дотримання ним правил дорожнього руху.  

«Уже в перший місяць використання GPS-моніторингу було зафіксовано понад 160 тис км. недоцільного пробігу. Отримана інформація дозволила розпочати оптимізацію автопарку», - зазначив Михайло Щербина, керівник департаменту систем супутникового моніторингу РГК.  

Таким чином, загальні витрати на обслуговування транспорту вдалося скоротити на 35%. Зокрема, на 37% зменшено використання бензину А-92 та скрапленого газу, а за рахунок кращої логістики на 27% скоротився пробіг машин. Ще на 25% скоротилися витрати на ремонти та автозапчастини. Що стосується кількості автомобілів, то вона була зменшена на 1 664 одиниці, що становить майже 24%.  

Наразі РГК уже вийшла на ринок послуг супутникового моніторингу. Система власної розробки вже реалізована трьом компаніям, що не входять до групи компаній РГК, ведуться переговори ще з двома крупними покупцями.

Впровадження GPS-моніторингу в групі компаній РГК розпочато 2013 року. На цей час система вдосконалена фахівцями РГК та застосовується для створення електронної карти, де в режимі реального часу відображається стан газорозподільної системи. Додаткову зручність забезпечує можливість самостійно обирати один з картографічних сервісів для відображення на моніторі - Google Maps або OpenStreetMap.

Джерело: