26.01.2016 / 17:03

Харків: «Мегабанк» стягує надвисоку комісію при обробці платежів за газ

Фахівці ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» відзначають, що комісійна винагорода, яку стягує ПАТ «Мегабанк» при обробці платежів населення за газ, перевищує встановлене постановою Кабміна обмеження в 0,3% від сплаченої суми. Окрім високої комісійної винагороди, виникають проблеми з оперативним отриманням від цього банку інформації про платежі за газ. На сьогоднішній день це єдина банківська установа, з якою виникла така складна ситуація.
Харків: «Мегабанк» стягує надвисоку комісію при обробці платежів за газ

В листопаді 2015 року по ініціативі ПАТ «Мегабанк» призупинено договірні відносини по обробці платежів за газ з постачальником послуг - ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ». Банк забажав підвищення комісійних, але  Постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення проведення розрахунків за спожитий природний газ», визначено, що оплата постачальником газу послуг за приймання платежів від населення не повинна перевищувати 0,3% від сплачених коштів. Тож, збільшення, за бажанням банківської установи, вартості їх послуг не передбачено.

Тому, через високу комісію ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» не рекомендує здійснювати оплату рахунків за природний газ у відділеннях ПАТ «Мегабанк». Окрім того, виникає проблема з оперативною інформацією про розрахунки за газ.

«До нашої компанії надходить багато скарг мешканців Харківщини, щодо невчасного зарахування коштів сплачених через ПАТ «Мегабанк» на їх особовий рахунок. Це пов’язано з неякісною обробкою платежів споживачів, через що «ХАРКІВГАЗ ЗБУТУ» доводиться уточнювати інформацію, це займає додатковий час і змушує клієнта хвилюватись», - повідомила начальник відділу розрахунків ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» Тетяна Харченко.

Треба одразу ж заспокоїти, - після уточнення необхідної інформації, кошти, оплачені через ПАТ «Мегабанк», зараховуються на особові рахунки споживачів. Зараз фахівцями ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» повністю ідентифіковані і зараховані кошти, сплачені мешканцями Харківщини в грудні 2015 року та наразі уточнюється оплата в січні поточного року.

Щоб не мати зайвих хвилювань, ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» пропонує мешканцям Харкова та області зареєструвати власні «Особисті кабінети» на сайті 104.ua. та користуватись можливістю отримати рахунок та оплатити за газ вдома.

Крім того, оплатити за газ без додаткових банківських комісій можна в інформаційно-платіжних терміналах Ощадбанку. Ознайомитись з адресами розміщення терміналів - на веб-сайті ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ».

Джерело: