Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

Харківська область на 25% скоротила споживання природного газу

21 жовтня 2015

У 2015 році в Харківській області спостерігається стрімке скорочення обсягів споживання природного газу всіма категоріями споживачів. За 9 місяців поточного року на Харківщині було використано 500 млн. м куб. газу, що на 25% менше ніж в аналогічному періоді минулого року. Через скорочення споживання газу зменшується і тарифна виручка ПАТ «Харківгаз», за рахунок якої підтримують в робочому стані газотранспортну систему області та забезпечують сервіс споживачів.

Падіння обсягів споживання природного газу не зменшує потребу в витратах на обслуговування газових мереж. Нині 45% розподільних газопроводів Харківської області, якими блакитне паливо доставляється в домівки споживачів, мають термін експлуатації від 25 до 40 років.

Падіння обсягів споживання природного газу не зменшує потребу в витратах на обслуговування газових мереж. Нині 45% розподільних газопроводів Харківської області, якими блакитне паливо доставляється в домівки споживачів, мають термін експлуатації від 25 до 40 років.

Для «Харківгазу» основним джерелом фінансування робіт з модернізації, обслуговування газотранспортної системи є тарифна виручка. Зменшення обсягів розподілу природного газу призвело до недоотримання компанією в 2015 році більше 90 млн грн тарифних надходжень.

«Падіння обсягів споживання природного газу не зменшує потребу в витратах на обслуговування газових мереж. Нині 45% розподільних газопроводів Харківської області, якими блакитне паливо доставляється в домівки споживачів мають термін експлуатації від 25 до 40 років. Близько 1 тис. км газопроводів використовується понад 40 років. Крім того, протяжність газопроводів, кількість споживачів, як і потреба в капіталовкладеннях, щороку тільки зростає», - повідомив голова правління «Харківгазу» Євген Бескоровайний.

За останні три роки блакитне паливо отримали додаткові 3 тис. домоволодінь Харківської області. За цей же час протяжність газопроводів, що обслуговує «Харківгаз», збільшилась на 2%.  Зменшення обсягів споживання природного газу на фоні зростання протяжності газопроводів та кількості споживачів привело до дефіциту фінансування модернізації та обслуговування газових мереж. В зв’язку с чим постала загроза колапсу системи газопостачання регіону.

Не зважаючи на те, скільки газу використовують споживачі, поставка палива для них повинна бути гарантованою та безпечною. «Газорозподільні підприємства неодноразово звертали увагу, що відсутність фінансування на модернізацію газових мереж в першу чергу негативно вплине на самих користувачів послуг з газопостачання. Але, нажаль, досі це питання залишається не вирішеним», - зазначив заступник голови правління з обліку газу «Харківгаз» Юрій Маслюк.