Ваш браузер застарів

Оновіть браузер, щоб безпечніше, швидше та зручніше користуватися сайтом

Оновити браузер

Хмельниччина скоротила споживання газу на 18,5%

14 серпня 2015

В області продовжується падіння обсягів споживання природного газу. Так, за 1 півріччя 2015 року споживачі використали 352 млн куб.м газу, що на 18,5% менше, порівняно з аналогічним періодом 2014 року. Враховуючи те, що з квітня ціна газу для потреб населення зросла майже у 6 разів, очікується подальше значне падіння обсягів споживання блакитного палива.

Падіння обсягів споживання призводить до гострого дефіциту обігових коштів "Хмельницьгазу", що ставить під загрозу оплату першочергових витрат: зарплати, відрахування податків до бюджету, виконання інвестиційної програми підприємства.

Падіння обсягів споживання призводить до гострого дефіциту обігових коштів "Хмельницьгазу", що ставить під загрозу оплату першочергових витрат: зарплати, відрахування податків до бюджету, виконання інвестиційної програми підприємства.

Від обсягів споживання газу напряму залежить фінансування робіт по утриманню газотранспортної системи області в належному технічному стані, за який відповідає безпосередньо ПАТ «Хмельницькгаз». Адже, джерелом фінансування поточної діяльності компанії, зокрема, витрат по обслуговуванню, ремонту, модернізації газових мереж є тарифна виручка від транспортування та постачання газу. Однак, ПАТ «Хмельницькгаз» недоотримав від тарифів на розподіл і постачання газу 44,2 млн грн., що складає 21,7% планової тарифної виручки. Падіння обсягів споживання призводить до гострого дефіциту обігових коштів "Хмельницькгазу", що ставить під загрозу оплату першочергових витрат: зарплати, відрахування податків до бюджету, виконання інвестиційної програми підприємства.

За три останні роки споживання природного газу в Хмельницької області скоротилося більш ніж на третину: з  934,9 млн куб. м у 2012 році до очікуваних 615 млн куб.м у 2015 році.

«Саме в літній період ми найактивніше маємо реалізувати інвестиційну програму, що передбачає модернізацію, ремонт мереж, придбання та установку лічильників, а також ряд інших заходів, потрібних для забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання. Але при діючих тарифах та значному падінні обсягів споживання газу ми не в змозі провести навіть найнеобхідніші роботи, щоб підготуватися до опалювального періоду», - сказав головний інженер «Хмельницькгазу» Олександр Лоб.

В 2015 році НКРЕКП вже двічі переглядала тарифи для «Хмельницькгазу». Але це не вплинуло на ситуацію, адже падіння обсягів споживання прогресує, а тариф на розподіл газу збільшився лише 9,89%.

Скорочення споживання газу в області зафіксоване серед усіх категорій. Зокрема, бюджетні організації за півріччя скоротили обсяги на 24,3%, промисловість на 20,8%, а населення на 18%.  На таке суттєве зменшення споживання енергоносія вплинули економічна криза та необхідність економити кошти.