06.05.2016 / 17:27
Як розраховуються пільги та субсидії по-новому
У 2017 році змінювались соціальні норми та нормативи для всіх категрій побутових споживачів, а також коригуючі коефіцієнти на індивідуальне опалення природним газом для мешканців багатоповерхівок
Як розраховуються пільги та субсидії по-новому ФОТО: 104.ua
Оновлено 13.09.2017

 

До Постанови КМУ від 6.08.2014 р. № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” та інших документів, яким регулюється надання пільг та субсидії, прийнято низку змін.

З 19 серпня 2017 року знижено норми споживання газу на приготування їжі та (чи) підігрів води (Постанова КМУ від 18.08.2017 р. №609)

 З 1 травня 2017 року знижено соціальний норматив для індивідуального опалення природним газом - з 5,5 до 5,0 куб.м на 1 кв.м опалюваної площі на місяць і  підвищено на 25% коригуючі коефіцієнти для будівель на 3 і більше поверхів (Постанова КМУ від 06.02.2017 р. №51).

Розмір субсидії на природний газ для індивідуального опалення природного газу розраховується з 16 жовтня до 15 квітня включно (Постанова КМУ від 26.04.2017 р. №300).

Зміни, які передбачені постановою КМУ від 27.04.2016 р №317, яка набрала чинності 30.04.2016 р., стосуються усіх норм і коефіцієнтів для індивідуального опалення газом, які застосовуються при призначенні пільг та субсидій. Зокрема:

  1. Зменшено соціальні норми споживання газу на приготування їжі та підігрів води – нові норми встановлені такі самі, як для оплати спожитого газу споживачами без лічильників.
  2. Зменшено соціальний норматив (норму використання природного газу) для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб.м на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць (в опалювальний період).
  3. Переглянуто коригуючі коефіцієнти для опалення – для споживачів багатоповерхівок (5 і більше поверхів) встановлено такі самі коефіцієнти як для 3-4-поверхових будівель (для мешканців 1-4-поверхових будинків коефіцієнти не змінились).

Постановою КМУ від 27.04.2016 р №319, яка набрала чинності 30.04.2016 р.,передбачено низку змін щодо призначення та надання субсидій, а також щодо визначення сукупного доходу при наданні пільг.

Розмір субсидії на індивідуальне опалення природним газом розраховується з дати початку до дати закінчення опалювального періоду за рішенням місцевої влади.

Право пільговика на отримання пільг визначатиметься на 12 місяців (раніше - на 6 місяців). Проте громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пільги на період отримання субсидії не нараховуватимуться.

Щодо невикористаних за опалювальний сезон сум субсидії через економне споживання Кабмін вирішив таке:

  • частину невикористаної суми  - в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу (у разі використання енергоресурсу для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди
  • решту невикористані субсидії - повернути до державного бюджету.

Щодо обрахування сукупного доходу:

  • якщо субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках — за попередній календарний рік.
  • зміни щодо визначення сукупного доходу для пільговиків - враховуватиметься.допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування
    • зміни щодо підвищення сукупного доходу при призначенні субсидій стосуються безробітних, студентів та працездатних осіб з доходами нижчими за прожитковий мінімум. При цьому вирішено не враховувати до сукупного доходу державну соціальну допомогу на дітей-сиріт, а також допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначатиметься за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку (діти можуть бути  не зареєстровані).

Мінсоцполітики, Мінінфраструктури та “Укрпошті” доручено забезпечити доставку повідомлень про призначення субсидії.

Джерело: