09.03.2016 / 18:07

Як мешканці Харківщини можуть вплинути на ціну газу

Для того, щоб сформувати нові правила розрахунку за газопостачання, держрегулятор - НКРЕКП – проводить опитування споживачів газу. Новий порядок оплати за газ – фактично це запровадження абонплати - дозволить кожному споживачу вільно обирати постачальника та зменшити розмір платежу в зимові періоди.
Як мешканці Харківщини можуть вплинути на ціну газу

Починаючи з 04 березня мешканці Харківщини мають можливість висловити власну думку щодо розділення платежу за газопостачання на дві частини. Одна з них - це сплата за спожитий газ, а інша - це фактично абонплата за безумовне зобов’язання газових компаній постійно да безпечно доставляти блакитне пальне. Для того, щоб нова модель розрахунків була оптимальною, за ініціативою НКРЕКП проводиться опитування споживачів природного газу. Щоб вплинути на рішення  державного регулятора, споживачі можуть заповнити електронну анкету на сайті 104.ua, або заповнити паперову форму в управліннях ПАТ «Харківгаз» та ПАТ «Харківміськгаз», або пройти опитування в контакт-центрах газових компаній.

Про що йдеться? Нині плата за доставку (транспортування) газу є складовою ціни цього палива. Видатки на транспортування складають приблизно 10% від загальних платежів за газ. Тож, зимою, з ростом обсягів споживання газу зростає і  вартість транспортних послуг. «Після проведення реформ, споживачі сплачуватимуть за доставку газу також в середньому 10%, але рівними частинами протягом року. Тобто зменшиться фінансове навантаження в зимовий період», - зазначив заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Харківгаз» Юрій Маслюк.

В НКРЕКП відзначають, що окрема плата за доставку газу в домоволодіння споживачів впроваджена в більшості країн Європейського Союзу (без неї працюють лише 4 країни). Це дозволяє незалежним постачальникам конкурувати між собою, створювати привабливі умови для споживачів, позбавляє газотранспортні компанії можливості впливу на вибір постачальника.

«Головне завдання газових компаній - надійність та безпека подачі газу в домівки споживачів. Для зручності клієнтів, основні ремонтні роботи проводяться влітку. Рівномірна оплата транспортних послуг протягом року дозволить якісно та без перешкод підготувати газові мережі до роботи в опалювальному сезоні», - сказав перший заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Харківміськгаз» Антон Яворовський.

Опитування щодо відокремлення плати за доставку газу від ціни палива триватиме до 18 березня 2016 року. Зібрана інформація буде використана лише в узагальненому вигляді. Тобто опитування є анонімним.

Джерело: