29.08.2017 / 12:44

Команда «Днепропетровсьгазу» стала другим фіналістом Всеукраїнського турніру аварійних служб

Другий етап Всеукраїнських змагань газових аварійних служб групи компаній РГК пройшов з 21 по 23 серпня. На Східному спеціальному полігоні в Марганці Дніпропетровської області за перше місце боролись кращі бригади аварійно-диспетчерської служби (АДС) із семи газорозподільних компаній східної України. Це «Дніпропетровськгаз», «Дніпрогаз», «Запоріжгаз», «Сумигаз», «Криворіжгаз», «Харківгаз» та «Харківміськгаз». Переможцем стала бригада аварійників «Дніпропетровськгаз», яка на 30 балів випередила найближчих суперників. Срібло отримала бригада «Запоріжгазу» і третю сходинку посіли спеціалісти із «Криворіжгазу».

Показавши високу оперативність та якість роботи в екстрених ситуаціях, команда «Дніпропетровськгазу» увійшла до фіналу змагань, який відбудеться 7 вересня.

На спеціальному полігоні у Марганці учасники змагались за першість, демонструючи теоретичні знання газової дисципліни, оперативність під час виявлення та ліквідації витоків газу, рівень оснащення і технічний стан спецавтомобілів.

 

Бригада аварійників «Дніпропетровськгаз» була попереду у чотирьох дисциплінах з шести. Злагодженість дій учасників команди, швидкість та оперативність у практичному завданні, а також відмінні знання теорії принесли 436 балів фахівцям «Дніпропетровськгазу» і поставили їх на найвищий щабель.

 

«Раніше огляди-конкурси професійної майстерності бригад аварійно-диспетчерської служби газових компаній проводилися лише у регіонах. Зараз масштаби змагань виросли до всеукраїнського рівня, - говорить начальник управління технічного планування РГК Тетяна Бузовська. - Перш за все, такі змагання дають змогу фахівцям екстреної газової служби ще раз пересвідчитись у важливості та значимості їх роботи. Адже відповідальність за життя і здоров’я наших споживачів можуть нести лише професіонали».

 

Для всіх учасників змагань умови були рівні. Конкурс відбувся у шість етапів. Спочатку комісія перевірила технічний стан автомобіля АДС та його оснащення спецприладами і техзасобами. Тут команди показали практично однакові результати, вперед лише на 2 бали відірвалась бригада «Криворіжгазу».

Далі команди пройшли теоретичний іспит під пильним наглядом членів комісії та ЗМІ. Досвідчені фахівці газових компаній відчули себе справжніми студентами. На цьому етапі найбільш теоретично підкованими виявилися фахівці «Запоріжгазу».

 

Також оцінювалися вміння користуватися засобами індивідуального захисту. Тут важливою була не лише швидкість, а й чітко відпрацьовані дії усіх членів бригади. Адже найменший недолік фіксувався експертами. Фахівці «Дніпропетровськгазу» та «Дніпрогазу» здобули найвищий бал у цій дисципліні – 49!

 

Найскладнішим етапом змагань була практика - виявлення і локалізація витоків на надземному газопроводі і обладнанні, підземному сталевому і поліетиленовому газогонах. Такої швидкості та вправності Марганецький полігон вже не бачив давно. Команда «Дніпропетровськгазу» діяла на відмінно і виконала завдання раніше наданого часу – за 46 хвилин!

Усім учасникам конкурсу для практичних дій з локалізації аварійної ситуації по ввідній «Запах газу на вулиці» встановлено єдиний час – 60 хвилин. Саме за одну годину фахівці повинні виконати завдання при цьому дотримуватись правил охорони праці та техніки безпеки.

 

Такої швидкості та вправності Марганецький полігон вже не бачив давно. Команда «Дніпропетровськгазу» діяла блискавично і виконала завдання раніше наданого часу – за 46 хвилин!

Останнім випробуванням було гасіння загоряння газу з подальшим усуненням витоку, а також вміння надати першу медичну допомогу постраждалим.

 

За результатами 3-х конкурсних днів на Східному полігоні комісія надала першість команді «Дніпропетровськгазу», срібло отримала бригада «Запоріжгазу» із загальним підсумком 406 балів, і третю сходинку посіли спеціалісти із «Криворіжгазу» з оцінкою 399 балів.

Змагання дають можливість аварійщикам обмінятися досвідом, подивитися з боку на свої помилки в процесі роботи і можливість у майбутньому їх виправити.

За звання кращої бригади у фіналі Всеукраїнського конкурсу 7 вересня на базі Марганецького полігону змагатиметься команда «Дніпропетровськгазу» як переможець східного етапу, ПАТ «Чернігівгаз» - як найкраща команда у центральній частині країни. Залишилось дочекатись результатів змагань між командами газових компаній заходу країни, які стартували вже сьогодні.