03.06.2016 / 17:12

На Дніпропетровщині газові лічильники будуть автоматично передавати дані газовикам

Вперше в країні «Дніпропетровськгаз» встановлює GPRS-модулі на побутові газові лічильники. Завдяки цьому стане можливим дистанційно, в будь-який час знімати поточні показання приладів обліку.
GPRS- і радіомодулі дозволять отримувати дані про споживання газу дистанційно. Тому не буде необхідності проводити контрольні обходи клієнтів. GPRS- і радіомодулі дозволять отримувати дані про споживання газу дистанційно. Тому не буде необхідності проводити контрольні обходи клієнтів.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» приступив до виконання пілотного проекту по впровадженню сучасної автоматизованої системи контролю обліку природного газу. Першопрохідцями по використанню «інтелектуальних» газових лічильників стануть жителі П'ятихатського району Дніпропетровської району. Тут більше 80% газифікованих будинків і квартир будуть обладнані GPRS- і радіомодулями для дистанційного зняття і передачі фактичного споживання газу на центральний диспетчерський пункт. Для фінансування цього проекту виділено 27 млн грн, які закладені НКРЕКП в інвестпрограму «Дніпропетровськгазу» на цей рік.

Газовики відзначають, що нова система дозволяє отримувати дані про споживання газу дистанційно. Тому не буде необхідності проводити контрольні обходи клієнтів. Також важливим моментом стане миттєве реагування на втрати газу і виявлення несанкціонованих підключень до системи газопостачання. При цьому спрощується аналіз позаштатних ситуацій і втручань в роботу вузлів обліку газу.

Ведеться підготовка до оснащення GPRS-модулями і дистанційними засобами передачі інформації 8,8 тис газових лічильників.