Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

На Харківщині все більше відмов від встановлення газових лічильників

02 жовтня 2015

За вересень контакт-центр ПАТ «Харківгаз» отримав 120 запитів побутових споживачів про відмову від встановлення лічильника газу. Напередодні опалювального сезону і збільшення обсягів використання палива, мешканці Харківської області намагаються заощадити кошти, сплачуючи за газ за заниженими нормами споживання.

На Харківщині все більше відмов від встановлення газових лічильників

Із запитами щодо відмови від встановлення газового лічильника до працівників ПАТ «Харківгаз» споживачі Харківщини почали звертатись в травні поточного року, після чергового зменшення норм споживання природного газу. Нині, напередодні опалювального сезону, кількість бажаючих відмовитись від лічильника значно зросла.

«Якщо в літні місяці до контакт – центру зверталось по 2-3 людини з таким питанням, то в вересні їх кількість зросла до 120. Наші споживачі не намагаються приховати, що сплачувати за газ по нормам споживання вигідніше ніж на підставі показань лічильника», - зазначила начальник управління клієнтського сервісу ПАТ «Харківгаз» Ірина Манько.

Без приладів обліку в Харківській області залишається близько 70 тис. побутових споживачів. Це люди, які користуються газовими плитами та водонагрівачами. І нині такі споживачі позбавлені стимулів встановлювати в домоволодінні прилад обліку газу.

За результатами експерименту з фактичного визначення обсягів споживання газу, що проводився газовиками спільно з КП «Жилкомсервіс» в Харкові, фактичні витрати споживачів, які не мають лічильників складають 32 м куб. на людину - при використанні газової колонки та плити; 7,5 м куб. на людину - при використанні тільки газової плити. В той же час, норми споживання палива для таких споживачів становлять 9 та 3 м куб. на людину, відповідно.

«Зменшення норм споживання газу призвело до того, що спочатку скоротилась кількість бажаючих встановити прилад обліку за власні кошти, тепер споживачі відмовляються отримати лічильник навіть безкоштовно», - повідомив заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Харківгаз» Юрій Маслюк.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", необхідно встановити лічильники в домоволодіннях користувачів послуг з газопостачання в наступні терміни:

  • в разі використання газу для приготування їжі та підігріву води – до 1 січня 2016 року;
  • в разі використання газу для приготування їжі – до 1 січня 2018 року.

При відмові споживача від встановлення приладу обліку, газорозподільне підприємство має право припинити подачу палива в таке домоволодіння.