26.06.2018 / 18:56

Нафтогаз побудував систему для завищення вартості газу - Асоціація газового ринку України

Асоціація газового ринку України спільно з газовими компаніями направила лист прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, в якому просить уряд обмежити вплив групи Нафтогаз на газовий і суміжні енергетичні ринки країни.
Нафтогаз Нафтогаз

Голова Асоціації газового ринку України Олександр Овдієнко на прес-конференції в Києві заявив, що повний контроль НАК "Нафтогаз України" над оператором ГТС (Укртрансгаз) дозволяє маніпулювати даними про постачання і в кілька разів завищувати вартість газу для ТКЕ, що зводить нанівець державне регулювання галузі і дискримінує реформу газового ринку.

«Ми змушені в такій ситуації звернутися до прем'єр-міністра з відкритим листом, текст якого також розмістимо на наших сайтах газорозподільних підприємств, на сайті Асоціації. Просимо нашого шановного Прем'єр-міністра втрутитися в ситуацію і не допустити банкрутства фактично всієї сфери газопостачання », - сказав Олександр Овдієнко.

Голова АГРУ переконаний в тому, що дії групи Нафтогаз спрямовані на завищення вартості газу, що в нинішніх умовах становить загрозу не тільки фінансової, а й соціальної нестабільності.

Газопостачання підприємств ТКЕ досягла критичної точки. Відсутнє гаряче водопостачання в Харкові і Львові, Одесі та Києві, Дніпропетровську та Полтаві. Подальша практика «небалансів» призведе до розвалу чинної системи теплопостачання міст. За цим піде банкрутство сотень комунальних підприємств і втрата тисяч робочих місць.

«Ухилення державної групи Нафтогаз від поставок газу з ПСО вже призвело до того, що в Харківській області збанкрутувало найбільше комунальне підприємство, що поставило ряд міст на грань виживання в зимовий період», - сказав голови правління ПАТ «Харківгаз» Дмитро Новицький.

З огляду на те, що практика нарощування "небалансів" за рахунок ухилення від поставок газу в рамках ПСО (покладання спеціальних обов'язків - ред.) триває, газорозподільні компанії змушені направити місцевим органам влади листи про те, до яких наслідків треба готуватися.

«Без втручання Кабінету міністрів розвиток ситуації призведе до масових судових процесів, а в подальшому - кризи в розрахунках за газ», - зазначив Олександр Овдієнко.