Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

Постачання газу в зону АТО може бути припинено

31 жовтня 2014

Прем'єр-міністр України пропонує винести на розгляд Ради національної безпеки та оборони (РНБО) проблему відбору природного газу на територіях, які підконтрольні самопроголошеним ДНР і ЛНР. Газ на ці території постачається український, проте оплата за нього від споживачів не надходить

На неконтрольованих українськими властями територіях Донецької та Луганської областей в жовтні спожито близько 100 млн куб.м газу

На неконтрольованих українськими властями територіях Донецької та Луганської областей в жовтні спожито близько 100 млн куб.м газу
ФОТО: ПАТ "Київоблгаз"

Прем'єр- міністр Арсеній Яценюк збирається ініціювати на засіданні РНБО розгляд питання доцільності постачання газу в зону АТО. Про це, за інформацією Економічної правди, він сказав на засіданні енергетичного штабу в Києві.

"Я думаю, що це питання буде винесено на РНБО. Я буду говорити з президентом з цього приводу", - зазначив Яценюк.

"Це сотні мільйонів доларів, а фактично мільярди доларів, які ми ніколи не отримаємо. І це питання буде підніматися", - заявив він.

Перед цим перший заступник НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома повідомив, що тільки лише в жовтні НАК недоотримав 700 мільйонів гривень за споживанням газу в зоні АТО.

Так, за його інформацією, відповідними районами Луганської та Донецької областей у вересні було спожито 27 млн ​​кубометрів, в жовтні близько 100 млн кубометрів.

За прогнозами Переломи, втрати до кінця року можуть становити до 1 млрд кубометрів, а це втрати на рівні від 6 до 7 млрд гривень.

Він підкреслив, що у "Нафтогазу" є всі технічні можливості, щоб припинити поставку газу в зону АТО.

Читайте також:

Керівник РГК Олександр Притика: Що відбувається з газовими компаніями на Сході та в Криму

"ЛНР" може вкрасти 1 млрд куб. м українського газу до кінця опалювального сезону - керівник "Луганськгазу"