22.04.2015 / 15:29

Споживання газу в Харківській області зменшилося на 16%

У Харківській області темпи скорочення споживання газу випереджають заплановані показники. У I кварталі поточного року споживачі використали 395 млн куб. м газу, що на 16% менше, ніж рік тому. Через зменшення обсягів транспортування газу, ПАТ «Харківгаз» вже недоотримав близько 30 млн грн тарифної виручки. Тому назріла необхідність у збільшенні тарифів для компанії.
Близько 75% всього споживання газу в області припадає на населення. І якщо через неадекватні тарифів почнуться перебої в роботі газових мереж, постраждають в основному звичайні жителі. Близько 75% всього споживання газу в області припадає на населення. І якщо через неадекватні тарифів почнуться перебої в роботі газових мереж, постраждають в основному звичайні жителі.

При затвердженні тарифів для «Харківгазу» НКРЕКП виходив з розрахунку, що компанія збере необхідну суму тарифної виручки у разі, якщо забезпечить у 2015 році транспортування 971,5 млн куб. м газу. Але результати I кварталу дають зрозуміти, що за весь рік очікувані обсяги споживання газу в Харківській області не перевищать 845 млн куб. м. У такій ситуації, при затверджених тарифах на постачання і транспортування газу компанія не уникне збитків.

«У першому кварталі поточного року в Харківській області суттєво впали обсяги реалізації газу. На тлі значного зростання цін на природний газ для побутових споживачів, до кінця 2015 року таке падіння може досягти рекордних показників. Тому вже зараз НКРЕКП необхідно переглянути тарифи на постачання та транспортування природного газу для «Харківгазу». Фінансування стабільної та безаварійної роботи газових мереж треба забезпечити в повному обсязі», - сказав голова правління «Харківгазу» Євген Бескоровайний.

Щорічно компанія займається планово-технічним обслуговуванням газового обладнання споживачів, встановлює лічильники газу, реагує на більш ніж два десятки тисяч аварійних заявок клієнтів.

«У 2014 році «Харківгаз» провів технічне обслуговування газового обладнання в 390 тис домоволодінь. У першому півріччі запланована перевірка газових приладів ще у 96 тис клієнтів. Такі чималі обсяги робіт вимагають відповідного фінансування, без якого виникне загроза безпеки газопостачання, можливі перебої з поставками газу», - сказав в.о. головного інженера «Харківгазу» Юрій Семика.

Близько 75% всього споживання газу в області припадає на населення. І якщо через неадекватні тарифів почнуться перебої в роботі газових мереж, постраждають в основному звичайні жителі.

Джерело: