Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

Харків'яни скоротили споживання газу на 10%

14 листопада 2014

За січень-жовень поточного року в Харкові спожито на 132,8 мільйона кубометрів або на 10,4% менше природного газу, ніж за аналогічний період торік. Через це «Харківміськгаз» недоотримав частину тарифної виручки і під загрозою опинилися плани щодо модернізації газових мереж

Через зниження споживання, скоротилися обсяги поставки та транспортування газу в Харкові

Через зниження споживання, скоротилися обсяги поставки та транспортування газу в Харкові
ФОТО: ПАТ "Харківміськгаз"

Протягом 10 місяців 2014 року в Харкові спожито понад 1,1 млрд куб. м природного газу, що на 132,8 млн. куб. м  або на 10,4% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року. Побутові споживачі (у т.ч. населення) використали менше газу на 15,4 млн куб. м (6,9%), бюджетна сфера - на 0,9 млн куб. м, (13%), промисловість – на 44,7 млн куб. м (12,8%), теплопостачальні підприємства – на 76,2 мільйони кубометрів (11,1%). 

Це призвело до зниження тарифної виручки (постачання та транспортування газу) в умовах зростання вартості основних матеріалів та обладнання, яке компанії необхідно закуповувати в процесі виробничої діяльності. Приміром, побутовий газовий лічильник подорожчав на 33% і тепер коштує 600 гривень, металева труба зросла в ціні на 45 % до 13,00 гривень за кілограм, газозварювальне обладнання подорожчало на 40% до  5,7 тисяч гривень, паливно-мастильні матеріали зросли в ціні на 40%. 

«Вартість природного газу в цьому році зросла на 60% для побутових споживачів та промислових на 64%, а тариф на його транспортування всього на 13 %. Такий дисбаланс разом зі зростанням ціни на матеріали і обладнання дуже негативно спливає на фінансовий стан компанії. Аби компанія змогла в повному обсязі виконувати покладені на нас функції по безперебійному та безаварійному газопостачанню споживачів міста, потрібно терміново підвищити тариф на транспортування на 30%», - пояснює Голова Правління ПАТ «Харківміськгаз» Дмитро Мазур. 

Якщо найближчим часом Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг не затвердить нові тарифи на транспортування, то ПАТ «Харківміськгаз» не зможе виконувати в повному обсязі свої плани по реконструкції газопроводів, можуть виникнути проблеми з поточною діяльністю - підтримкою мереж в належному стані, затримки у виплаті зарплат та скорочення персоналу.

Останніми роками обсяги споживання природного газу в місті впали з понад 2 млрд куб. м у 2011-му до 1,7 млрд у 2013 році. Прогнозоване споживання газу в місті за увесь 2014 рік – 1,5 млрд кубометрів.