14.09.2017 / 17:49

У Європі ціни на газ піднялися до максимуму за останні півроку

Спотовы ціни газу на хабі NCG перетнули позначку $220 за тис куб.м. Зростання котирувань призведе до підвищення цін на імпортний газ в Україні.
У Європі ціни на газ піднялися до максимуму за останні півроку

Спотові ціни на європейських біржових майданчиках продовжують зростати, і, станом на 14 вересня підвищилися до максимального показника за останні шість місяців. 

На німецькому газовому хабі NCG ціна зросли до $220,2 за тис куб.м. Котирування голландського хабу TTF за місячним контрактами за тиждень також підвищилися і 8 серпня торгувалися на рівні $213 за тис. кубометрів. На найближчому до України майданчику CEGH (Австрія) спотовий газ коштує $221. Це максимальна ціна за останні шість місяців.

В останній раз такі котирування спостерігалися на початку березня цього року. Як повідомляє ЛігаБизнесІнформ, зростання цін в Європі призведе до прямого підвищення цін на імпортний газ для України. За нинішніх котирувань з урахуванням транспортування та інших витрат газ на кордоні буде коштувати близько $240 за тис. кубометрів. На вересень НАК "Нафтогаз України" підвищив ціни на газ для промислових підприємств майже на 7% до 7 291 грн за тис. кубометрів без ПДВ ($270).