Ваш браузер застарів

Оновіть браузер, щоб безпечніше, швидше та зручніше користуватися сайтом

Оновити браузер

Україна встановила історичний мінімум споживання газу

04 жовтня 2016

За результатами січня-вересня 2016 року споживання природного газу в країні знаходиться на найнижчому рівні за всі роки XXI століття. Порівнянні масштаби використання газу в Україні спостерігалися в другій половині 1960-х років.

Україна встановила історичний мінімум споживання газу

За інформацією ПАТ «Укртрансгаз», за 3 квартали 2016 року споживання газу скоротилося на 11% в порівнянні з тим же періодом минулого року. Загальний обсяг використаного природного газу за 9 місяців склав 19,1 млрд куб.м.

Що стосується ресурсів для споживання, то за оперативними даними оператора ГТС, за цей період власний видобуток газу в країні майже не змінилася в порівнянні з минулим роком, і становив 15,1 млрд куб.м.

Імпорт газу за 9 місяців склав 6,3 млрд куб.м (його структура вже описана на 104.ua). Решта газу - 5,6 млрд куб.м - була піднята з ПСГ.

На початку року прогнозувалося зниження обсягів споживання газу в рамках 5% від торішніх показників. При цьому очікувалося, що скорочення торкнеться в основному населення, яке впритул займеться економією газу. Але нинішня система субсидування оплати ЖКП не сприяє раціональному використанню газу домогосподарствами.

Лідером скорочення споживання газу виявилася промисловість, зокрема - металургія.

За даними видання «Природний газ в народному господарстві УРСР», річне споживання газу на рівні до 30 млрд куб.м було зафіксовано в другій половині 1960-х років.

Споживання газу в Україні, млрд куб.м

Джерело: Миненерговугілля