Ваш браузер застарів

Оновіть ваш браузер для покращення безпеки, швидкості та зручності користування сайтом

Оновити браузер

За два роки «Запоріжгаз» встановив споживачам 11,5 тис безкоштовних лічильників

20 листопада 2015

ПАТ «Запоріжгаз» продовжує роботу з встановлення безкоштовних лічильників споживачам газу в Запорізькій області. Проте, останнім часом бажаючих вести точний облік спожитого палива стало менше. Доводиться нагадувати клієнтам компанії, що відповідно до закону, з 1 січня 2016 року вона не вправі поставляти газ тим споживачам, які використовують газ для приготування їжі та підігріву води без встановленого газового лічильника.

З 2014 року по теперішній час фахівці «Запоріжгазу» за рахунок компанії встановили газові лічильники 11451 клієнтам. Станом на жовтень поточного року 98% споживачів, які використовують газ для приготування їжі та підігріву води (мають плиту і газову колонку), вже забезпечені приладами обліку газу.

З 2014 року по теперішній час фахівці «Запоріжгазу» за рахунок компанії встановили газові лічильники 11451 клієнтам. Станом на жовтень поточного року 98% споживачів, які використовують газ для приготування їжі та підігріву води (мають плиту і газову колонку), вже забезпечені приладами обліку газу.

З 2014 року по теперішній час фахівці «Запоріжгазу» за рахунок компанії встановили газові лічильники 11451 клієнтам. Станом на жовтень поточного року 98% споживачів, які використовують газ для приготування їжі та підігріву води (мають плиту і газову колонку), вже забезпечені приладами обліку газу. У той же час користуються газом без лічильників 4498 клієнтів компанії. І останнім часом, за даними фахівців «Запоріжгазу», кількість бажаючих встановити безкоштовний лічильник зменшилось. Така тенденція, на їхню думку, пов'язана з черговим зниженням норм споживання природного газу, що відбулося в травні цього року.

«Якщо раніше люди готові були встановлювати лічильники за свій рахунок, щоб заощадити на оплаті за газ, то тепер вони відмовляються навіть від установки безкоштовних лічильників. З затвердженням нових, занижених норм споживання природного газу без лічильників, клієнти без приладів обліку опинилися у вигіднішому становищі, ніж ті, хто веде облік газу. Тому сьогодні ми все частіше стикаємося з тим, що споживачі відмовляються від безкоштовних лічильників і просто не пускають у квартири наших співробітників», - розповів в.о. заступника голови правління «Запоріжгазу» Ігор Іваненко.

Відзначимо, що в зв'язку зі сформованою ситуацією вже розроблений і оприлюднений на офіційному сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості проект постанови, згідно з яким передбачається збільшення діючих норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників практично в 1,5 рази.

Нагадаємо, що згідно ст. 5 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» вже з 1 січня 2016 року «Запоріжгаз» втрачає законні підставах здійснювати газопостачання тих будинків і квартир, мешканці яких використовують газ для приготування їжі та підігріву води без встановлених газових лічильників.

Для установки лічильника необхідно звернутися із заявою до Єдиного вікна ПАТ "Запоріжгаз" за адресою: вул. Південне шосе, 52 або зателефонувати за номером (061) 212-67-40.